БАЈКА СЕ НАСТАВЉА: Хрвати без предности из првог дела сусрета дочекују румунског друголигаша
РИЈЕКА у четвртак од 20 часова дочекује Хунедоару у реваншу Лиге Европе.
Foto: Profimedia
Хрватски представник није у првом мечу успео да стекне предност против румунског друголигаша па ће на својој "Рујевици" морати да нападне ако жели да обезбеди пласман у плеј-оф где ће проитивник бити Шериф Тираспол или Елфсборг.
Подмлађени састав Ријеке прошле сезоне је дуго био у трци за наслов првака Хрватске, који је ипак изгубио, као и финале Купа, али сезона се ипак сматра успешном.
Једина мрља је што Ријека није успела да се пласира у Лигу конференција, другу сезону заредом заустављена је у плеј-офу. У групној фази било ког еврокупа нису играли од 2021. године, када су заузели последње место у групи са Наполијем, Сосиједадом и Копенхагеном, иако су освојили солидних шест бодова.
Пре него што су у Румунији одиграли нерешено са Ријеком на "Градском стадиону Сибињ", тим из Трансилваније је елиминисао мађарски Пакш у свом првом европском наступу од 1982. године.
У мају су као друголигаши освојили Куп Румуније победом против Оцелул Галатија, што им је омогућило да се пласирају у Лигу Европе. Поред тога, завршили су на другом месту у плеј-офу Лиге 2, али проблеми ван терена спречили су промоцију.
Кликни на линк за НАШ ТИП: 1&0-4 (квота 1,69)
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТЕНИС СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ! Вимблдон добио шампиона, финале у Лондону решено преокретом!
У финалу 139. Вимблдона, италијански тенисер Јаник Синер победио је Александера Зверева из Немачке резултатом 3:1 (6:7 (7:9), 7:6 (7:2), 6:3, 6:4).
12. 07. 2026. у 20:55
"НИСАМ РАЗМИШЉАО О ПОВРАТКУ, БИО САМ СРЕЋАН У ПАРТИЗАНУ!" Жељко Обрадовић о доласку у Панатинаикос
У великом и искреном интервјуу за грчки ОнСпортс у емисији „Тхе Лоцкер Роом“, Жељко Обрадовић причао је о повратку у Панатинаикос.
14. 07. 2026. у 16:32
КАКВА ИГРА СРБИЈЕ! Одавно ривал није био овако прегажен! Блистава партија на Евробаскету!
Млада кошаркашка репрезентација Србије остварила је победу на Европском првенству У20 у Љубљани, пошто је у другом колу Б групе декласирала Литванију са 79:57 (18:12, 32:9, 16:22, 16:14).
12. 07. 2026. у 17:48
Коментари (0)