БИТКА ЗА ОПСТАНАК СЕ НАСТАВЉА: Оба данашња ривала су главни актери у њој
ФУДБАЛЕРИ Вршца ће у 34. колу Прве лиге Србије угостити Металац (17.00).
FOTO: FK Crvena zvezda
Велика се борба води за опстанак у Првој лиги Србије и изван Радничког, односно Новог Сада, све остале екипе у плеј-ауту учествују у њој.
Четрнаестопласирана Младост ГАТ има шест бодова мање од деветопласиране Дубочице (39 наспрам 45), а како 13. и 14. на табели испадају из лиге, јасно је колика је ''гужва'' у доњем дому.
Прва екипа изнад црте је управо данашњи гост, Металац, који има 41 поен на свом салду и под хитно су му потребни бодови како би се помакао из опасне зоне.
Форма није на страни гостију који су после доброг отварања плеј-аут победом над Радничким освојили само један бод на наредне две утакмице. Прво је ремизирао са Новим Садом, а затим је поражен од директног ривала у борби за опстанак Слободе, која сада заостаје само један бод за екипом из Горњег Милановца.
Са друге стране, Вршац је нешто сигурнији на десетом месту са 43 освојена поена, а кључни тријумф остварио је у прошлом колу савладавши Нови Сад са 2:0.
Пре тога је поражен од Слободе (1:3), тако да је променљиво започео плеј-аут.
Што се тиче међусобних дуела, на два овосезонска обрачуна виђен је реми (1:1) и победа Вршца (1:0).
Оба та меча су била поприлично тврда, без пуно голова и очекујемо још једну такву утакмицу у режији ових тимова, а за храбрије предлажемо ''икс'' јер обема екипама одговара да освоје барем по бод на овом сусрету.
НАШ ТИП: 0-2 (квота 1,45)
ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: X (квота 2,95)
ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА
Препоручујемо
НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Добио шокантне вести
Најновије вести из тениса погодиле су многе, а међу њима је и Новак Ђоковић.
02. 03. 2026. у 17:01
ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ?! Уводи се црвени картон у фудбалу ако фудбалер ОВАКО држи руку?!
Изгледа да је дошло време за нову промену фудбалских правила.
02. 03. 2026. у 13:52
СРБИЈА ОДУШЕВИЛА РУСИЈУ! Ко, бре, неће са Русима? Ми, Срби, хоћемо!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" и Србија је уплетена.
02. 03. 2026. у 12:44
Коментари (0)