ПЕЛЕГРИНИ ЈЕ КИКЕОВА НОЋНА МОРА: Узбуђења у "севиљском дербију" углавном почињу у другом полувремену

О. М.

28. 04. 2024. у 10:20

БЕТИС и Севиља састаће се ове недеље 141. пут у такмичарским утакмицама. Биће то 106. севиљски дерби или како је познат у Шпанији, "велики дерби" у оквиру Ла лиге.

ПЕЛЕГРИНИ ЈЕ КИКЕОВА НОЋНА МОРА: Узбуђења у севиљском дербију углавном почињу у другом полувремену

Мануел Пелегрини фото: ЕПА

Севиља има више успеха, како у међусобним сусретима тако и у трофејима, али ове сезоне чини се да је Бетис испред градског ривала.

"Зелено-бели" су то показали и у првој утакмици сезоне, када су на Севиљином "санчес Пицхуан" стадиону заслужено водили до 79. минута када је Иван Ракитић својим петим, рекордним када су у питању "велики дербији", голом донео бод домаћину и спречио Бетис да победи први пут од 2018. године у првенству.

Са само шест кола Ла лиге до краја, овај обрачун у Севиљи много је важнији за Бетис, који остаје у борби за пласман у европске купове. С друге стране, Севиља још није обезбедила опстанак математички, али са 12 бодова предности над Кадизом, требало би стварно да се деси много тога непредвиђеног да још увек актуелни освајач Лиге Европе испадне.

Бетис је имао кризу резултата до пре неколико недеља. Везали су четири пораза током марта, али су се пробидили у априлу и са две победе се вратили на седму позицију и то победом над директним конкурентом за место у Лиги конференција, Валенсијом коју су савладали са 2:1 у гостима прошле недеље. Претходно су идентичним резултатом победили Селту из Вига код куће.

Занимљиво је да ће овај сусрет бити и својеврстан тренерски дерби, јер се шеф струке Севиље Кике Санчес Флорес чак 17 пута налази у супротним боксовима против тренера Бетиса Мануела Пелегринија. За Флореса је овај дерби био прилично непријатан јер је скор убедљиво на страни Чилеанца који има 11 победа наспрам четири мадридског стручњака, уз два ремија. Јесенас се нису састајали јер је Севиљу тада водио Уругвајац Дијего Алонсо.

Међутим, Пелегрини не може да се похвали добрим билансом против Севиље, пошто на "Санчез Пицхуан" стадиону има само једну победу, уз три пораза и четири ремија док је водио Виљареал, Реал Мадрид и Малагу.

Севиља иде у суседство са надом да ће везати четири првенствене победе први пут после априла 2021. године. Победа у овом "Ел гранде дербију" важна је за Севиљу и зато што ова екипа никада у 21. веку није имала овако мало бодова после 33 кола.

Севиља није изгубила у гостима од пораза на "Сантјаго Бернабеу" стадиону крајем фебруара, а у последњих пет гостовања, соим "краљевског клуба" (0:1) њихову мрежу тресли су само играчи Алмерије (2:2).

Кладиоци би требало да обрате пажњу на чињеницу да у првим полувременима "великог дербија" углавно нема голова, јер се екипе чувају за урнебес који следи у наставку.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: I<II (квота 2,12)

УГРОЗИЛИ НОВАКУ ЖИВОТ?! Скандал у Риму, ово је Ђоковић доживео после ударца флашом у главу!

Новак Ђоковић је шокантно елиминисан са римског мастерса, и то непуних 48 сати након што је погођен металном флашом у главу. Оно што се десило после његовог пораза - прилично је узнемирило истинске љубитеље спорта.

12. 05. 2024. у 21:51

РУСИЈА ЈЕ ШОКИРАНА: Ево шта је америчка тенисерка урадила када се Рускиња повредила (ВИДЕО)

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А најновије вести везане за руске спортисте - запањиле су и љубитеље спорта у Руској Федерацији.

12. 05. 2024. у 20:28