СПОРТИНГ ЈЕ ГАЗДА У ПОРТУГАЛУ: Уколико вечерас слави, имаће великих плус седам у односу на Бенфику

В.М.

12. 04. 2024. у 11:41

НА отварању 29. кола Примеира лиге, Спортинг ће на гостовању Жил Висентеу покушати да оствари шесту узастопну првенствену победу (21.15).

Профимедиа

Лисабонски ''лавови'' су током читаве сезоне најбољи тим у Португалу, а то су поново показали у прошлом колу када су у директном окрштају са највећим ривалом за титулу савладали Бенфику резултатом 2:1.

Херој победе био је Катамо који је постигао голове у првом и 91. минуту, којима је додатно приближио Спортинг новом наслову првака јер сада изабраници Рубена Аморима имају четири поена предности у односу на Бенфику која је, да ствар по њу буде још гора, одиграла меч више од њих.

Поред сјајних игара у првенству, гости су и у купу догурали до финала у којем чекају бољег из дуела Порто - Виторија Гимараис и надомак су освајање прве дупле круне још од 2002. године.

Највеће заслуге за то иду сјајном тренеру Рубену Аморими за којег сви релевантни европски медији кажу да ће преузети Ливерпул на лето, мада је он на прес-конференцији уочи данашњег меча негирао да је било икаквих преговора.

Разигранима ''лавовима'' који јуре шесту узастопну лигашку победу Жил Висенте не би требао да представља проблем јер се налази у катастрофалној форми, доживео је три везана пораза, а последњи тријумф остварио је пре нешто мање од два месеца.

У првом делу сезоне Спортинг је савладао Жил Висенте са 3:1, а ми верујемо да ће и вечерас на сличан начин славити.

НАШ ТИП: 2&2-5 (квота 1,60)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ДЕНВЕРУ: Јокић најпре одбио да игра против Лејкерса, шампиони ипак прошли даље! (ВИДЕО)

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ДЕНВЕРУ: Јокић најпре "одбио" да игра против Лејкерса, шампиони ипак прошли даље! (ВИДЕО)

Никола Јокић и Денвер нагетси елиминисали су Лос Анђелес Лејкерсе са 4:1 у победама у првом колу НБА плеј-офа, и то после истинске драме у Бол арени у Колораду.

30. 04. 2024. у 06:34

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11