ДЕРБИ СЕЗОНЕ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Када је Арсенал последњи пут победио на ''Етихаду'' Артета је још играо фудбал, а Гвардиола је био у Бајерну

В.М.

31. 03. 2024. у 05:00

ДЕРБИ 30. кола енглеске Премијер лиге игра се на стадиону "Етихад" где домаћи Манчестер сити, трећи на табели, дочекује лидера Арсенал од 17 часова и 30 минута.

ДЕРБИ СЕЗОНЕ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Када је Арсенал последњи пут победио на Етихаду Артета је још играо фудбал, а Гвардиола је био у Бајерну

Ове две екипе раздваја само једа нбод што значи да би "грађани" победом, а у случају по њих повољног исхода меча Ливерпул - Брајтон избили на чело табеле.

Прошле сезоне ове две екипе су такође одлучивале о прваку, а састали су се два пута у кртатком периоду јер је дуел 12. кола одлаган због обавеза Арсенала у европским такмичењима. Сити је оба пута победио, 15. фебруара у лондону са 3:1, а два месеца касније у Манчестеру ас 4:1 и на крају је тих шест бодова одлучило шампиона јер су "грађани" узели пехар са 89 бодова, наспрам 84 "тобџија".

Из трке за титулу ове сезоне не треба изоставити ни Ливерпул, али оба данашња ривала већ су се по два пута састајала са "редсима" тако да је ово последњи окршај кандидата за наслов првака у сезони. Није немогуће замислити сценарио да на крјау све три екипе заврше са истим бројем бодова, а утом случају у Енглеској је на снази старо добро правило гол-разлике.

Она је тренутно на страни Арсенала, који има најубојити напад у лиги, али и најчршћу одбрану, док Сити у овом сегменту каска и за Ливерпулом.

Арсенал је у серији од осам лигашких победа, последњи пут изгубили су од градског ривала Фулама последњег дана прошле године. Недељу дана касније изгубили су и у Еф-Еј купу од Ливерпула, а у 2024. години имају још један пораз, али безболни од Порта у осмини финала Лиге шампиона. У реваншу су надокнадили заостатак за "змајевима", тачније анулирали су га па су прошли даље на пенале.

С друге стране, Манчестер сити је у серији од 22 утакмице без пораза, али су имали једну мању кризу крајем септембра и једну већу од средине новембра до средине децембра због које су касније морали да појачају ритам и уложе доста напора како и стигли Арсенал и Ливерпул.

Сити је и пре репрезентативне паузе имао "сет-лопту" да избије на чело табеле, да је победио Ливепрул у дербију који је завршен без победника 1:1. нису успели да задрже предност од 1:0 из првог дела игре, али могу да буду задовољни бодом јер је Ливерпул имао више изгледних прилика.

Ипак, познато је да менаџер Стијиа Пеп Гвардиола форму темпира за сам крај, тако да ваља очекивати да ће шампион искористити сваки кикс Арсенала и Ливепрула да се домогне одбране пехара.

Арсенал је веч почетком ове сезоне показао да је пребродио прошлосезонских 2:7 у међусобним сусретима који су га коштали титуле. Победиле су "тобџије" у оба досадашња дуела, додуше у Комјунити шилду на пенале, а у првом првенственом сусрету са 1:0, али оба резултата дају изабраницима Микела Артете дозу самопоуздања пред данашњи окршај, нарочито зато што је потоњи означио крај неславне серије од 15 утакмица без победе против изабраника Пепа Гвардиоле.

С друге стране, Артета је још играо за Арсенал када су "тобџије" последњи пут славиле на "Етихаду", мада није био у саставу те 2015. године када су "тобџијама" победу доенли његов земљак Санти Казорла и Француз Оливије Жиру.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,73)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24