ШАБИ АЛОНСО ЈУРИ ПЕПОВ РЕКОРД: Леверкузен на 15 бодова од историје

О. М.

30. 03. 2024. у 08:50

ЛИДЕР немачке Бундеслиге Бајер из Леверкузена ове недеље од 15 часова и 30 минута гостује Фрајбургу у оквиру 26. кола.

"Фармацеути" су непоражени у 38 утакмица ове сезоне у свим такмичењима. Изабраници Шабија Алонса имају пред почетак овог кола значајну предност од 10 бодова на врху табеле испред минхенског Бајерна кога данас очекује "Дер Класикер" против Борусије из Дортмунда.

Бајер је пре репрезентативне паузе победио Фрајбург у гостима са 3:2, лакше него што то резултат можда сугерише. Та победа била је 22. у сезони, чиме су изабраници Шабија алонса оборили клупски рекорд по броју победа у једној сезони, иако је до краја ове остало још осам кола. Није немогуће ни да оборе рекорд минхенског Бајерна од 28 утакмица на почетку Бундеслиге.

Само је Бајерн у сезони 2012/13 (тренер Јуп Хајнкес) и 13/14 (Пеп Гвардиола) освајао 90 или више бодова, а то може да надмаши Алонсов Бајер, уколико у наредних осам кола оствари седам победа и реми или свих осам победа.

Претходно је лагано савладао Волфсбург са 2:0, а најближе првом поразу у сезони био је средином те седмице када је мало недостајало да га из Лиге Европе елиминише сензационални Карабаг.

После 2:2 у Азербејџану екипа Гурбана Гурбанова имала је 2:0 на "Бајарени", али их је на крају коштао црвени картон из 62. минута. Занимљиво да су и бројчано слабији успели да постигну један гол, али је домаћи тим убрзо после стицања играча више смањио на 2:1 преко Фримпонга, да би чешки интернационалац Патрик Шик головима у другом, односно осмом минуту зауставног времена одвео свој тим у четвртфинале Лиге Европе, где их чека двомеч са Вест хемом. Иначе, Шик је и у првој утакмици поставио коначних 2:2 у другом минуту зауставног времена, а Карабаг је и на стадиону "Тофик Бахрамов" испустио предност од 2:0.

Биће занимљиво против Вест хема и у евентуалном полуфиналу против Роме или Милана, али је приоритет "фармацеута" коначно уклањање надимка "Неверкузен", односно освајање прве "салатаре" у историји. Бајерн сигурно неће одустати док год има теоретске шансе да одбрани наслов и тога су у Леверкузену свесни.

Хофенхајм није екипа која се унапред предаје па ни пут у Леверкузен на неосвојиву Бајарену за изабранике Пелегрина Матараца није само пуки излет, иако је Хофенхајм поразима у последња два кола Аугзбургу препустио седму позицију која гарантује Европу на јесен.

Гости су примили чак шест голова, по три на те две утакмице, чиме су дошли до бројке од чак 22 узастопне утакмице без "клин шита".

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: 1&2-4 (квота 2,08)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44