РАСПУЦАНА "ВИОЛА" ПЕТ УТАКМИЦА БЕЗ ПОРАЗА: Макаби посустаје и у домаћој лиги, а сада је на прагу елиминације из Европе

О. М.

14. 03. 2024. у 11:32

ФИОРЕНТИНА ће у другом мечу осмине финала Лиге конференција дочекати Макаби из Хаифе. Италијански тим је у првом мечу савладао Макаби резултатом 4:3.

РАСПУЦАНА ВИОЛА ПЕТ УТАКМИЦА БЕЗ ПОРАЗА: Макаби посустаје и у домаћој лиги, а сада је на прагу елиминације из Европе

У првом мечу против Макабија, Фиорентина је добро отворила, голом у 2. минуту. До краја првог полувремена Макаби је узвратио са два гола из две прилике. Фиорентина је била доминантна и у другом делу игра, али је тек у петом минуту зауставног времена искористила играча више након што је у 80. искључен Шоу.

Уочи ове утакмице угостили су Рому у Серији А. Био је то још један меч препун голова, завршен је без победника, 2:2.

У домаћем такмичењу пред европски меч угостили су Рому и ремизирали 2:2. У том мечу су препустили посед лопте својим противницима, али су после сваке успешне одбране играли паметно, градећи опасне нападе. И на овом мечу први су постигли погодак у 18. минуту. У другом полувремену Рома је узвратила голом, Фиорентина је нешто касније поново повела, али је у последњим тренуцима утакмице Рома изједначила.

Била је то пета узастопна утакмица у којој "љубичасти" нису осетили горчину пораза.

Макаби Хаифа се такмичио у Групи Ф Лиге Европе против Виљареала, Рена и Панатинаикоса. Групно такмичење завршили су на трећем месту са једном победом, два ремија и три пораза.

У првом мечу против "виоле" играли су подређену улогу, а њихова нервозна игра кажњена је једним црвеним картоном за Мануала Кауфмана у 80. минуту, па на њега не могу да рачунају у реваншу.

Макаби је у домаћем првенству изгубио од имењака из Бнеј Рајнеа резултатом 2:1. Тренутно су други на табели у израелској Премијер дивизији са 54 бода, пет мање од лидера Макабија из Тел Авива.

НАШ ТИП: 3+ (квота 1,58)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ СЕРИЈАЛА "КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ"

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36