ГАЗИЈАНТЕПУ НЕ ИДЕ БЕЗ СРБА: Анталија намучила Галату у прошлом колу

О. М.

04. 03. 2024. у 10:47

ПОСЛЕДЊА утакмица 28. кола турске Суперлиге игра се у Анталији где домаћи тим дочекује екипу Газијантепа.

Анталијаспор има три пораза и два ремија у последњих пет мечева и ово је најгори низ који су имали од почетка сезоне. То их је вратило на девето место на табели.

Изгубили су у прошлом колу од Галатасараја у гостима са 2:1. Први гол примили су у 12. минуту са беле тачке. Узвратили су двадесетак минута касније, али њихова нада да ће моћи озбиљније да се супротставе домаћину пала је у завршници првог дела утакмице када је Актуркоглу постигао свој други гол на мечу. Анталија је имала неколико добрих шанси за изједначење, али лопта није ишла у гол.

Одиграли су нерешено против Истанбулспора 2:2, изгубили на гостовању од Самсунспора 2:0, а код куће од Фенербахчеа 2:0.

Последњу победу остварили су против Сиваса 24. јануара када је било 2:1. Када се помене девето место у лиги од 20 тимова рекло би се на прву да је Анталија у безбедној зони, али они имају само шест бодова више од првог испод црте, што је са 11 кола до краја веома мала разлика.

А Газијантеп је сада упао у зону испадања. Налазе се на 17. месту и имају само бод мање од Хатајспора.

Изгубили су на свом терену у прошлом колу од Истанбул Башакшехира 2:0. Фудбалери Газијантепа су играли боље током целог меча, чешће нападали, али су у 60. и 98. минуту примили голове из контри. Газијантеп је овај меч изгубио само због непрецизности нападача и две грешке у одбрани.

Лазар Марковић је ушао у игру у 66. минуту, док је Марко Јевтовић преседео меч на клупи.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,83)

УЖИВАЈТЕ У НАЈНОВИЈОЈ ЕПИЗОДИ КАЛДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44