ЗАХУКТАВА СЕ БОРБА ЗА ЕВРОПУ: Лацио је ноћна мора за Фиорентину последњих година

О. М.

26. 02. 2024. у 09:19

Утакмицом у Фиренци између Фиорентине и Лација затвара се 26. коло италијанске Серије А.

Овај меч на програму је у понедељак од 20 часова и 45 минута на стадиону "Артемио Франки".

Фиорентина се од почетка године налази у веома тешкој ситуацији, с обзиром на то да је у 2024. остварила само један тријумф, уз четири пораза и два ремија у последњих седам лигашких утакмица.

Налазе се на осмом месту табеле Серије А са 38 бодова, два мање од седмопласираног Лација. У прошлом колу су ремизирали 1:1 на гостовању код Емполија, иако су имали гол предности након пола сата игре.

Повратак у Фиренцу могао би да донесе бољи резултат, јер су "љубичасти" овде остварили једину своју победу у календарској години и то убедљивих 5:1 против Фрозинонеа. Ипак, њихов учинак у међусобним сусретима са Лацијом не наговештава да ће љиљани имати лак посао. Последњи пут су славили против тима из Рима у мају 2021. године, а Лацио је победио у четири од претходних пет окршаја.

Са друге стране, Лацио је у четвртак победио Торино у гостима са 2:0, у одложеном мечу 21. кола. Голове за "небескоплаве" су постигли Гендузи и Каталди у другом полувремену. Овим тријумфом изабраници Маурисија Сарија су стигли на само бод заостатка за шестопласираним градским ривалом Ромом, која раније данас игра управо против Торина.

Пре тога Лацио је имао серију тешких утакмица у којима је доживео два пораза од директних ривала за европске квалификације, а томе треба додати пораз и од Интера, као и реми са Наполијем.

Саријеви пулени су у том раздобљу остварили један значајан тријумф, минималну победу над Бајерном у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Лацио је победио у 18 од 29 последњих међусобних дуела, укључујући и прошлогодишњи сусрет на "Артемио Франкију" када је било 4:0. У првом делу сезоне, на "Олимпику" је било 1:0, а стрелац је био Ћиро Имобиле у петом минуту надокнаде изгубљеног времена.

Тренер Фјорентине Виченцо Италијано ни данас неће моћи да рачуна на Оливера Кристенсена, који пати од повреде колена и очекује се да се врати тек крајем марта, као ни на Гаетана Кастровилија, чији повратак се очекује почетком наредног месеца. Он ове сезоне није одиграо ни минут након што је у августу задобио повреду Ахилове тетиве.

Лацио ће бити без суспендованог Марија Ђиле који је у завршници утакмице против Торина добио други жути картон.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,93)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36