РАЗЛИКА У КВАЛИТЕТУ ЈЕ ОГРОМНА: "Случај Северина" и лош терен у Сурдулици једини проблем Партизана пред гостовање Раднику

О. М.

24. 02. 2024. у 09:34

ПАРТИЗАН гостује Раднику у Сурдулици, ове суботе од 13 часова и 45 минута, у оквиру 22. кола Супер лиге Србије.

РАЗЛИКА У КВАЛИТЕТУ ЈЕ ОГРОМНА: Случај Северина и лош терен у Сурдулици једини проблем Партизана пред гостовање Раднику

Реч је о дуелу лидера првенства и последњепласиране екипе на табели највишег разреда српскг фудбала.

први сусрет ових тимова, пре нешто више од пет месеци на стадиону у Хумској обиловао је узбуђењима, а Партизан је до три бода стига опосле ретко виђеног преокрета. Сурдуличани су већ од 28. минута водили са 2:0, головима Матеје Гашића и Борка Дуроњића, а када је у 43 минуту искључен играч домаћих Александар Шћекић чинило се извесним да ће Радник другу годину заредом однети бодове са "црно-беле стране Топчидерског брда.

Тако нису мислили играчи Партизана, а преокрет је стигао у режији Кристијана Белића, Бибарса Натха и Матеуса Салдање.

Партизан је у 21. колу победио новајлију у лиги, ИМТ са новог Београда убедљивим резултатом 5:3. Није било дрмае као у првом делу сезоне, када су црно-бели слично утакмици против Радника, преокренулио од 0:2 до 3:2.

Била је то 17. победа црно-белих" у првенству, којом су задртжали бод предности над вечитим ривалом Црвеном звездом. Један од голова, први на утакмици, постигао је Зандер Северина, који је у међувремену "побегао" из Партизана незадовољан дуговањима клуба према њему и његовом менаџеру. Тренер Игор Дуљај истакао је пред гостовање у Сурдулици да су догађаји око интернационалца са Курасаоа директан удар на њега и екипу, а остаје да се види колико ће то заиста да утиче на игру у Сурдулици.

Победа не би требало да долази у питање, јер је разлика у квалитету више него очигледна, али тако се веровало и пред септембарски сусрет ових екипа. Осим проблема са Северином, Дуљај је навео и лош терен у Сурдулици као могућу препреку. Тако је говорио и пред прво пролећно гостовање у Ивањици где је Партизан минималном победом освојио сва три бода против Јавора.

Од пет голова колико је Партизан постигао претходног викенда, три су постигла зимска појачања. Бојан Ковачевић, Јунг-Џун Гох и Денил Кастиљо су уз прве минуте у "црно-белом“ успели и да се први пут упишу у стрелце, доприневши на тај начин убедљивом издању своје екипе. Осим Северине, на тој утакмици уписао се и Гајас Захид који је и асистирао корејском интернационалцу па је понео епитет играча утакмице. Он је са Натхом на деоби другог места клупске листе стрелаца, иза Салдање који је први стрелац целе лиге.

Што се тиче Радника, чини се да се суперлигашка прича за њих на неко време завршава када се спусти завеса на ово првенство. Сурдуличани имају само једну победу у првенству, која датира још из августа и другог кола када су савладали Спартак код куће. Чак 18 бодова дели их од "сигурне зоне"

Овог пролећа још нису постигли гол, а примили су пет. Истине ради, противници су им били тимови из горњег дела табеле, ТСЦ, Чукарички и крагујевачки Раднички, али напад је од почетка сезоне био највећи проблем Сурдуличана. Они су са само 11 постигнутих голова убедљиво најнеефикаснија екипа лиге. Салдања је постигао више голова од целог тима Радника, а исто колико они на свом конту има млади нападач ИМТ-а Милош Луковић.

Зато је, без обзира на проблеме везане за (не)оправдан бег Северине и лош терен у Сурдулици, све осим лаке победе Партизана било би велико изненађење.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2-2 (квота 2,04)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10