МАРСЕЉ ИСПУСТИО ПОБЕДУ У ХАМБУРГУ: Украјинци паузу у првенству искористили да се припреме за Европу

О. М.

22. 02. 2024. у 11:19

ОЛИМПИК из Марсеља дочекује екипу Шахтјора у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала. Прва утакмица пре седам дана одиграна у Хамбургу завршена је поделом плена 2:2.

Олимпик игра очајно последњих недеља. Од пораза у Брајтону средином децембра, у шестом колу групне фазе Лиге Европе, забележили су само две победе, а последњу на Божић по Старом календару када су на једвите јаде елиминисали нижелигаша Тијонвиј у Купу Француске.

Марсељ је два пута био у предности у Хамбургу. Постигли су гол у 64. минуту, али су домаћи четири минута касније изједначили. Када је Илман Ндаје у 90. минуту погодио мрежу и довео Марсељ у вођство, чинило се да је победа надохват руке гостима, али је Егиналдо изједначио само два минута касније.

Марсељ је у последњем колу Прве лиге Француске изгубио од Бреста са 1:0. Ремизирали су са Мецом 1:1, изгубили од Лиона 1:0. У последњих пет кола само су Стразбур и Мец освојили мање бодова у Лиги један, где су последњу победу играчи Олимпика забележили 17. децембра над Клермоном.

Шахтјор је у Лиги шампиона завршио на трећем месту Групе Х. Порто и Барселона су били бољи од Украјинаца, а иза њих је остао само Антверпен. Треће место донело им је поправни у Лиги Европе.

Шахтјор је у серији пријатељских утакмица недавно ремизирао са Лехијом 1:1. Изгубили су од Вележа 3:2, од Храдеца 2:0 и победили Лех из Познања 3:1. У домаћој лиги Шахтјор је на четвртом месту са три бода мање од првопласираног Кривбаса, али има и две утакмице мање.

НАШ ПРЕДЛОГ: 0-2 (квота 2,07)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36