ЦРНО-БЕЛИ НЕЋЕ ДОЗВОЛИТИ НОВУ ДРАМУ ПРОТИВ ИМТ: Партизан је једенас преокретом над овим ривалом започео дуг победнички низ

О. М.

17. 02. 2024. у 08:45

ФУДБАЛЕРИ Партизана играју у суботу од 16 часова и 15 минута на свом терену против ИМТ-а.

"Црно-бели су уочи овог кола први са 50 бодова, односно са бодом предности у односу на вечитог ривала Црвену звезду, која иде на тешко гостовање Новом Пазару, али пред празним трибинама.

ИМТ је са 21 бодом 12. на табели и пет бодова заостаје за осмопласираним крагујевачким Радничким и местом у плеј-офу за шампиона.

Навијачи Партизана имају помешана осећања када се сете првог овосезонског дуела са новајлијом у Суперлиги. Мало је недостајало да ИМТ освоји сва три бода на Стадиону на крову, где је угостио вицешампиона. Црно-бели су до победе стигли у последњим тренуцима утакмице, надокнадивши 2:0 за домаћина из 56. миута. Салдања је смањои у 70. миуту, Натхо је из пенала изједначио у 90. минуту, а победу црно-белима донео је Немања Николић у петом минуту надокнаде.

Та утакмица била је прва после Партизанове елиминације од Нордсјаленда у квалификацијама за Лигу конференција, а означила је почетак серије од 13 победа, укључујући две пријатељске, против подгоричке Будућности и ОФК Београда, једну у Купу Србије, против убског Јединства и 11 првенствених.

Ту серију прекинуо је ТСЦ у првом колу другог круга првенства, а црно-бели су до краја календарске године кикснули још два пута, поразом против нишког Радничког и ремијем са крагујевачким.

Било је проблема и у Купу где су тек после пенала елиминисали Звездину филијалу Графичар, али су бил инајбољи кад је било најпотребније - у вечитом дербију којим су завршили годину и осигурали титулу јесењег првака.

Прво коло у 2024. години, изабраници Игора Дуљаја гостовали су у ИВањици и на веома лошем терену у очајним условима савладали домаћи Јавор са 1:0, голом Салдање у 70. минуту. Последњих петнаестак минута "црно-бели" су имали играча мање после другог жутог картона Николе Антића, али Ивањичани ни са играчем више нису били опасни.

ИМТ је у првом колу пролећног дела првенства угостио екипу ТСЦ-а и изгубио са 2:0.

"Тракторџије" су у зимском прелазном року продале најбољег стрелца Милоша Луковића, који је за суму од 4,7 милиона евра постао члан француског прволигаша Стразбура, али ће до краја сезоне остати као позајмљен играч. Тинејџер је у досадашњем делу првенства постигао десет голова, готово половину од ИМТ-ових 24.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1-1 (квота 1,79)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10