ЛЕВЕРКУЗЕН НЕЗАУСТАВЉИВ: Карабаг је разбијен на Бајарени, неће се добро провести ни у Бакуу

О. М.

09. 11. 2023. у 14:56 >> 14:56

БАЈЕР из Леверкузена гостује Карабагу у четвртом колу групне фазе Лиге Европе. Утакмица је на програму у четвртак од 18 часова и 45 минута на стадиону "Тофик Исмаилов" у Бакуу.

Профимедиа

"Фармацеути" су у прошлом колу на својој "Бајарени" савладали Карабаг са 5:1 и тако задржали стоpostotan учинак. Осим изабраника Шабија Алонса, све три победе у прва три кола Лиге Европе имају само још Ливерпул и Рома.

Разлика између Леверкузена и ове две екипе је у томе што Немци имају само један реми и све остале победе у свим такмичењима. "Извукао" им се само Бајерн у четвртом колу бундеслиге, на "Алијанц арени" у Минхену, мада је заправо Леверкузен био тај који је спасао бод, изједначивши на 2:2 у четвртом минуту надокнаде времена.

За викенд су победили Хофенхајм у гостима са 3:2 и у тој утакмици је чета шпанског стручњака показала прави победнички карактер пошто су после вођства "фармацеута" на полувремену од 2:0 домаћи успели да изједначе до средине другог дела, али је Грималдо другим голом на утакмици вратио предност екипи која је на добром путу да коначно освоји толико жељену "салатару". Бајер је петоструки вицешампион Немачке али никад није освајао титулу.

Фармацеути зато могу да се похвале освојеним пехаром Купа УЕФА, претече Лиге Европе, који су подигли 1988. године.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2&3+ (квота 1.90)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36