"ЛИСИЦЕ" ОБАРАЈУ РЕКОРДЕ: Лестер и Лидс желе експресан повратак у Премијер лигу

О. М.

03. 11. 2023. у 10:46

ЛИДЕР енглеског Чемпионшипа Лестер сити отвара 15. коло "најјаче друге лиге на свету" а угостиће још једну екипу која жели повратак у Премијер лигу, Лидс јунајтед, Дерби ове рунде, а можда и целе сезоне игра се овог петка од 21 час на Кингс пауер стадиону у Лестеру.

ЛИСИЦЕ ОБАРАЈУ РЕКОРДЕ: Лестер и Лидс желе експресан повратак у Премијер лигу

"Лисице" су прошлог викенда тешком муком извојевале победу на гостовању Квинс парк ренџерсу. Повели су изабраници Енца Мареске у 30. минуту голом Мавидидија. Изједначио је десет минута касније Андре Дозел који је средином другог дела игре учинио медвеђу услугу свом тиму јер је за мање од 30 секунди зарадио два жута картона после чега је Лестер искористио бројчану предност на терену и стигао до 13. победе у сезони.

Никада ниједна екипа у Чемпионшипу није тако брзо стигла до 39 бодова, Лестеру је за то било довољно 14 утакмица. Уз тај један пораз у првенству, од Хал ситија у петом колу, "лисице" су ове сезоне изгубиле још само од Ливерпула у трећем колу Лига купа. било је 3:1, за Редсе на њиховом Енфилду иако су гости на полувремену водили са 1:0 голом Макатира.

Иако је Лидс трећи на табели за водећим Лестером већ заостаје 14 бодова, а за другопласираним Ипсвичом од кога има и утакмицу више - девет. Јоркширцима је дакле потребно да победе у овом мечу како би задржали прикључак на почетку сезоне за екипама које држе места која воде директно у Премијер лигу.

Екипа Данијела Фаркеа можда није до сада успела да испрати фуриозну форму Лестера и Ипсвича, али је показала више од свих осталих екипа у Чемпионшипу и заслужено држи треће место. Лидс је ове сезоне претрпео три пораза, али сва три на тешким гостовањима, док је једини кикс елиминација из Лига купа од нижелигаша Салфорда на пенале.

Прошле године у Премијер лиги Лестер је са 2:0 победио Лидс код куће, док је у Јоркширу било 1:1. Последњи пут у Чемпионшипу су играли 2014. године, а тада је у Лестеру било 0:0.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ&3+ (квота 2,07)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10