ЛАВОВИ ОТВАРАЈУ ЧЕТВРТИ ФРОНТ: Непредвидљиви Фаренсе је Спортингова редовна муштерија

О. М.

02. 11. 2023. у 12:25

ЛИДЕР португалске Примеира лиге Спортинг добро гура на три фронта, а овог четвртка отвара и четврти пошто се укључује у такмичење у Лига купу. Гост му је Фаренсе који је у првом колу победио Тонделу са 2:0, док су "лавови" били слободни.

Профимедиа

Утакмица се игра на стадиону Жозе Алвеладе у Лисабону од 21 час и 15 минута.

Спортинг је једини непоражен тим после девет кола такмичења у Примеира лиги са осам победа и једним ремијем.

Спортинг је у прошлом колу у гостима победио Боависту са 2:0.

У Купу су победили Оливаиш са 3:1, а у Лиги Европе су други у групи Д са једном победом, једним ремијем и поразом.

Нови прволигаш Фаренсе добро се држи у елитном разреду. После девет кола је 13. на табели са десет бодова, четири више од опасне зоне.

У прошлом колу победили су у гостима Рио Аве у мечу пуном преокрета. Фаренсе је водио са 1:0 у 4. минуту, али је већ у 42. губио са 2:1. Изједначили су у последњем нападу првог полувремена. У другом делу меча Рио Аве је повео са 3:2 из пенала у 60. минуту, али се са два гола у 89. и 93. минуту Фаренсе изборио за веома важна три бода.

Спортинг и Фаренсе састали су се 13 пута у последњих четврт века, а португалски гигант разумљиво има много више успеха у међусобним сусретима. Фаренсе има једну победу из 2001. године, а сви остали дуели завршени су победом Спортинга.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1&3+ (квота 1,65)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36