БОДЕ ИМА УСПЕХА У ЛИГИ КОНФЕРЕНЦИЈА: Румуни траже прву европску јесен

О. М.

31. 08. 2023. у 10:14

НОРВЕШКИ представник Боде/Глимт се састаје са румунским Сепсијем из Светог Ђорђа у четвртак од 18 часова, на стадиону Аспмира. То је реванш меч плеј-офа за Лигу конференција, у првом сусрету у Светом Ђорђу било је 2:2.

Фото Profimedia

Боде/Глимт је два пута водио, а домаћи су два пута успевали да стигну заостатак. Прво је Фарис Пеми Мумбања погодио за Бодо/Глимт у 19. минуту, да би Исник Алими изједначио за Сепси са беле тачке у другом полувремену.

Патрик Берг је поново донео вођство гостима, али је румунски тим успео да поравна из пенала у 82. минуту.

Боде/Глимт је провео последње две сезоне у Европи и има довољно искуства да овај меч заврши у своју корист. У претходном колу квалификација победили су Пјуник са 3:0 и код куће и у гостима.

Норвешки тим је претходних сезона имао запажене роле у Европи. Пре две године је после елиминације у првом колу квалификација за Лигу шампиона стигао до групне фазе Лиге конференција, а касније и до четвртфинала, где је заустављен од стране потоњег освајача Роме.

Прошле године је испао тек у плеј-офу за Лигу шампиона и то на пенале од Динама, а после групне фазе Лиге Европе где је заузео треће место у јакој групи са Арсеналом и ПСВ Ајндховеном, преселио се опет у Лигу конференција, али није прошао прву нокаут фазу. Ове сезоне против чешког Бохемијанса и јерменског Пјуника остварио је све четири победе са гол-разликом 13:2.

Сепсију је ово треће узастопно учешће у Европи, а претходна два пута испадали су у другом, односно трећем колу квалификација за Лигу конференција, од Спартака Трнаве на пенале и од Ђургардена. Ове сезоне били су убедљиви у другој рунди квалификација против ЦСКА из Софије (2:0 и 4:0), а у трећем колу нешто теже су изашли на крај са Актобеом.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији зa Android и iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2-6 (квота 1,50)

СВЕТ ОСТАО ЗАТЕЧЕН: Ево шта је Александер Зверев прво урадио када је победио Рафаела Надала на Ролан Гаросу

Рафаел Надал је изгубио већ у 1. колу Ролан Гароса, гренд слема који је остварао рекордних 14 пута, а онда се, пре његовог обраћања, десила једна емотивна сцена.

27. 05. 2024. у 18:57

ИТАЛИЈА У НЕВЕРИЦИ НА СТАРТУ РОЛАН ГАРОСА: Ево због кога је Јаник Синер стварно оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који је у току, то му неће гарантовати останак на врху. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

27. 05. 2024. у 20:48