ВИМБЛДОН ПРЕТИ И "ПЛАВЦИМА": "Донси" играју сезону из снова, али Челси је ипак превелик залогај

О. М.

30. 08. 2023. у 11:47 >> 11:47

АФЦ ВИМБЛДОН гостује Челсију на "Стамфорд бриџу" у оквиру другог кола енглеског Лига купа. Утакмица је на програму од 20 часова и 45 минута.

ВИМБЛДОН ПРЕТИ И ПЛАВЦИМА: Донси играју сезону из снова, али Челси је ипак превелик залогај

Профимедиа

Челси је био слободан у првом колу, док је Вимблдон приредио изненађење елиминацијом Ковентрија. Иако су "орлови" повели са 1:0, Донси су успели да преокрену головима у 86. минуту и у другом минуту надокнаде изгубљеног времена.

Вимблдон је сасвим солидно почео и такмичење у Лиги два. После пет кола заузимају пето место са девет бодова и без пораза. Победили су Сатон и Колчестер у гостима са 3:0, односно 2:0, док су са Гримзбијем одиграли без голова, тако да су у све три утакмице на страни успели да сачувају мрежу. Код куће имају поменуту победу над Ковентријем и два ремија у Лиги два, против Рексама и Форест грина, обе 1:1.

Ови резултати можда не делују импресивно, али за екипу која је прошле сезоне једва избегла испадање у аматерску Националлну лигу и није имала победу у девет последњих кола Лиге два, то заиста јесте импресиван старт сезоне.

Челси и АФЦ Вимблдон састају се први пут у такмичарској утакмици, а пре десетак година одиграли су један пријатељски меч када су "плавци" победили са 3:2.

Челси је, иначе, захваљујући лошем пласману у Премијер лиги у прошлој сезони, морао да се укључи у такмичење у Лига купу ове сезоне већ у другом колу, што им се није десило од сезоне 2016/17. Почетак нове сезоне "плаваца" не обећава да ће они под вођством Маурисија Покетина имати бог зна како бољу сезону од прошле. Тек у претходном колу Премијер лиге против новајлије Лутона остварили су прву победу у сезони, након пораза од Вест хема и ремија са Ливерпулом.

Вимблдон је прошле године стигао до трећег кола где га је зауставио Арсенал и то је највећи успех ове екипе у Лига купу. С друге стране, Челси је пет пута освајао трофеј намењен победнику.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&4+ (квота 1,85)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47