ПСВ СПРЕМА ОСВЕТУ: Има ли Ренџерс снаге и знања да понови историју?

О. М.

30. 08. 2023. у 09:43

У репризи прошлогодишњег плеј-офа за Лигу шампиона и ове године копља су укрстили Ренџерс и ПСВ Ајндховен. Још једна подударност пред реванш у Холандији је да је први меч, као и у прошлој сезони, завршен резултатом 2:2. Реванш се игра на Филипс стадиону од 21 час.

Прошле године Ренџерс је славио минималну победу у Ајндховену и изборио пласман у елитно такмичење, где је касније заузео последње место у групи са Наполијем, Ливерпулом и Ајаксом, без освојеног бода и са гол-разликом -20.

Прошле недеље, у првом мечу против Ренџерса у Глазгову, фудбалери ПСВ-а морали су у два наврата да јуре вођство домаћих.

Иако су Холанђани били доминантни на терену, први гол примили су у 45. минуту, а стрелац је био Сима. Сангаре је изједначио у 61. минуту, али је Матондо у 76. минуту повисио на 2:1. Четири минута касније ПСВ је поново изједначио преко Лука де Јонга и тај резултат је остао д окраја.

ПСВ је до ове фазе квалификација стигао преко Штурма, кога је савладао укупним резултатом 7:2. У Ајндховену је било 4:1, а у Грацу 3:1 за црвено-беле.

У међувремену одиграли су и два меча у домаћој Ередивизији и забележио две победе. Против Витезеа ПСВ је после преокрета победио са 3:1, док је екипу Утрехта савладао са 2:0.

Чинило се да Ренџерс има све у својим рукама у првој утакмици против ПСВ-а, али након што су дозволили гостима да изједначе, пропустили су неколико одличних шанси да и трећи пут пређу у вођство.

Ренџерси су се пласирали у плеј-оф квалификација након тесне победе од 3:2 над тимом Сервета. У Глазгову је био 2:1 иако су "полицајци" водили са 2:0 а последњих пола сата иамли и играча више.

Ренџерс је одиграо три утакмице у шкотском Премијершипу. Сезону су почели изненађујућим поразом од Килманрока 1:0. Уследиле су две победе, убедљивих 4:0 против Ливингстона и 2:0 против Рос Каунтија. Играли су и осмину финала шкотског Лига купа где су после преокрета на Ајброксу савладали Мортон са 2:1.

ПСВ је у првој утакмици био ускраћен за услуге штоперског тандема Андре Рамаљо - Оливије Боскаљи. Бразилац је у међувремену почео са тренинзима и могао би да заигра вечерас, а исто важи и за Монегашанина који је сам изјавио да је спреман. То значи да ће нападачи Ренџерса имати много тежи задатак него у првој утакмици да пробију одбрану ПСВ-а.

С друге стране, шкотски тим ће бити ослабљен неиграњем Кирана Даулеа и Ридвана Јилмаза, док је Стивен Дејвис већ дуже време ван терена због повреде укрштених лигамената.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&3+ (квота 1,78)

РЕШИЛА ДА ПРОГОВОРИ! Због ње је химна Русије интонирана у Београду, па одједном прекинута - ево шта шампионка Европе сад каже о томе (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

08. 05. 2024. у 16:41