СРБИН НАПАДА ДИНАМО: ''Модри'' су били доминантни у Загребу

В.М.

31. 08. 2023. у 13:29 >> 13:29

У реваншу плеј-офа за Лигу Европе, Спарта из Прага ће угостити хрватског шампиона (19.00).

СРБИН НАПАДА ДИНАМО: Модри су били доминантни у Загребу

Након што је Спарта повела у Загребу у 39. минуту када је са беле тачке био прецизан Крејчи, није деловало да ће Динамо имати предност од два гола пред реванш, али управо је то случај пред вечерашњи сусрет. Прво је Спикић крајем полувремена поравнао на 1:1, а почетком другог дела игре мрежу су затресли Перић и Иванушец за потпуни преокрет и предност од два гола коју ће чета Сергеја Јакировића покушати да сачува у Прагу.

Спарта је прошле сезоне водила велику битку са градским ривалом Славијом за титулу, али је остала кратких руку, ипак и поред тога европску авантуру започела је у квалификацијама за Лигу шампиона. Тамо се у трећем колу сусрела са Копенхагеном који је био бољи након јако занимљивог двомеча.

У Данској је било 0:0, док је у Чешкој виђена права голеада. Након 90 минута било је 1:1, а у продужецима су оба тима постигла по два гола, па се ушло у пенале где је Копенхаген славио са 4:2 у серији.

Што се тиче домаћег првенства, Спарта је добро започела са 16 освојених бодова у уводних шест кола и прва је на табели.

Редове чешког великана је преко лета појачао бивши фудбалер Партизана и Чукаричког Вељко Бирманчевић, који је у досадашњем току сезоне постигао два гола и поделио једну асистенцију.

Са друге стране, Динамо је такође започео у квалификацијама за Лигу шампиона где је у другом колу рутински избацио Астану (6:0), а након тога је на шокантан начин испао од АЕК-а. ''Модри'' су изгубили пред својим навијачима 0:1, али су у Грчкој водили са 2:0 све до судијске надокнаде када су примили два гола и морали да се ''преселе'' у Лигу Европе.

Хрватски шампион није баш на најбољи начин започео одбрану лигашке титуле, у уводних пет кола остварио је три победе уз два пораза и пети је на табели са шест поена заостатка у односу на водећи Хајдук из Сплита.

Вечерас верујемо да ћемо гледати нешто другачији меч него у Загребу, очекујемо да домаћа публика да ветар у леђа Спарти и понесе је ка победи.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1 (квота 1,95)

МРАЧНА СТРАНА ИСТИНЕ: У Украјини убијен двоструки шампион Европе - ружне прошлости

РАТ у Украјини и даље је, са правом, један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај оружани сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из спорта.

07. 05. 2024. у 16:17

БРУКА ДЕНВЕРА КАКВА СЕ НЕ ПАМТИ! Никола Јокић близу елиминације (ВИДЕО)

КОШАРКАШИ Минесота тимбервулвса направили су други брејк у Бол арени и повели 2:0 у серији полуфиналне рунде плеј-офа Западне конференције. Од почетка меча контролисали су гости игру, а како је време текло, било је јасно у коме смеру ће тећи меч. На крају, Вулвси су уписали победу резултатом 106:80.

07. 05. 2024. у 06:31 >> 06:34