АЈНТРАХТ БЕЗ ПРИМЉЕНОГ ГОЛА НА СТАРТУ СЕЗОНЕ: Мајнц мора боље него у Берлину

О. М.

27. 08. 2023. у 11:47

ПРЕТПОСЛЕДЊА утакмица другог кола немачке Бундеслиге игра се у Мајнцу где домаћи тим ове недеље од 15 часова и 30 минута дочекује екипу Ајнтрахта из Франкфурта.

Домаћин, који је прошлу сезону у Бундеслиги завршио очајним низом од пет утакмице без победе и са само једним освојеним бодом, што га је коштало готово већ осигураног пласмана у Европу, поражен је у првом колу од Унион Берлина са 4:1.

Већ после девет минута головима Кевина Беренса водили су Берлинци са 2:0, али су између 64. и 70. минута стрепели ошто је Мајнц дошао на 1:2 и преузео иницијативу. При резултату 2:0 француски интернационалац Лудовик Ажорк је промашио пенал за госте, али је само минут касније његову грешку исправио земљак Антони Каси.

Мучио се Унион у тим тренуцима све док Беренс није практично решио меч својим хет-триком. Нешто касније, Ажорк је промашио још један пенал, а коначан резултат Унион Берлин - Мајнц поставио је српски млади репрезентативац Милош Пантовић у шестом минуту надокнаде.

Тренер Мајнца Бо Свенсон можда ће размислити о промени извођача пенала после двоструког промашаја Ажорка, мада је Француз управо са беле тачке донео победу његовој екипи у Купу против Елверсберга.

Ајнтрахт у ову утакмицу улази после европске епизоде. Орлови су одиграли 1:1 на гостовању Левском из Софије. Гол за вођство донео је Коло Муани али су Бугари изједначили преко Фадиге у петом минуту надокнаде.

Сезону у Немачкој Ајјнтрахт је отворио убедљивим тријумфом у Купу над Локомотивом из Лајпцига (7:0) док је у првом колу Бундеслиге погодак Рандала Коло-Муанија био довољан за победу над Дармштадом.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота 1,80)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10