ВАЛЕНСИЈА ЗАБЛИСТАЛА НА СТАРТУ: Лас Палмас се вратио у Ла лигу и нема намеру да опет испадне

О. М.

18. 08. 2023. у 08:28

ВАЛЕНСИЈА дочекује екипу Лас Палмаса у другом колу шпанске Ла лиге. Утакмица се игра овог петка с почетком у 21.30 часова на "Местаљи".

"Слепи мишеви" су у првом колу Ла лиге савладали Севиљу у гостима са 2:1. У првом полувремену није било голова, као ни у првих петнаестак минута наставка, али онда је Дијакаби довео Валенсију у вођство. Севиља је изједначила само девет минута касније, али је Хави Гера погодио у 88. минуту и ​​тако гостима донео прву победу у сезони.

У прошлој сезони Валенсија је била шеснаеста на крају шампионата Шпаније, што је било велико разочарење за армију верних навијача.

Ипак, у односу на прошлу годину, Валенсија се доста променила. Сада на "Местаљи" имају младу екипу, жељну доказивања. Довели су Џенка Озкаџара из Олимпик Лиона и Пепелуа из Левантеа, а за обојицу су издвојили по пет милиона евра. Из клуба је отишао велики број играча, међу њима и српски репрезентативац Урош Рачић који је за два и по милиона евра појачао Сасуоло. Највише су "слепи мишеви" зарадили продајом Јунуза Мусе Милану, око 20 милиона евра.

Валенсија је у припремном периоду урадила неколико озбиљних испита. Изгубила је од Астон виле са 2:1, а победила Алавес са 2:0 и Сент Гален са 3:1.

Лас Палмас је прошле године освојио прво место у Сегунди и после шест година изборио повратак у Ла лигу. Већ у првом мечу су показали да нису дошли да се забаве, већ да намеравају да остану. Екипа са Канарских острва је дуго водила голом Џонатана Вијере из 29. минута и била на прагу победе у "острвском дербију", али је Антонио Раиљо донео поравнање и важан бод Мајорки.

Лас Палмас је у припремном периоду победио Кадиз са 1:0, изгубио од Лајпцига 3:0 и од Еспањола 2:1.

У односу на прошлу годину тим је претрпео неколико измена. Поред Сандра Рамиреза, рођеног "палменсеа" који је похађао чувену Барселонину Ла Масију, напад је појачао и добро познати марокански репрезентативац Мунир ел Хадади из Хетафеа. На позајмицу је из Барселоне прослеђен Хулијан Араухо који је овог лета стигао из Ел-Еј Галаксија.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,83)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36