РЕАЛ КРЕЋЕ У МИСИЈУ ПОВРАТКА ТИТУЛЕ: "Краљевићи" нападају "лавове" на Сан Мамесу
АКТУЕЛНИ, не још задуго, клупски шампион света Реал Мадрид почиње нову сезону утакмицом првог кола Ла лиге гостовањем Атлетик Билбау на Стадиону Сан Мамес. Утакмица се игра у највећем граду шпанске Аутономне заједнице Баскије ове суботе од 21.30.
FOTO: EPA
Занимљиво је да је сусретом ове две екипе спуштена завеса на претходну сезону Ла лиге, а та утакмица на стадиону САнтјаго Бернабеу завршена је резултатом 1:1.
Иако је освојио титулу шампиона света, као и Куп Краља, мало који навијач Реала ће вам рећи да је задовољан прошлом сезоном. "Краљевски клуб" је изгубио две ипак најцењеније титуле, Ла лиге, коју је препустио најљућем ривалу Барселони, и Лиге шампиона која је коначно завршила у витринама Манчестер ситија. Управо су "грађани" елиминисали "краљевиће" у полуфинали понижавајућим укупним резултатом од 5:1, док је Барселона на крају првенства имала чак десет бодова више.
Реал Мадрид је у припремном периоду одиграо четири јаке тест утакмице на америчкој турнеји против све самих европских гиганата. Прве две је победио, против Милана (3:2) и Манчестер јунајтеда (2:0), а наредне две изгубио од Барселоне (0:3) и Јувентуса (1:3)
За меч против Баскијаца тренер Реала Карло Анчелоти неће моћи да рачуна на неколико играча. Први голман тима Тибо Куртоа мораће по свему судећи на операцију, па ће ово бити само први у низу неколико мечева на којима ће мрежу "бланкоса" бранити Украјинац Андреј Луњин који је прошле сезоне сакупио седам наступа. Новајлија Арда Гулер по доласку из Фенербахчеа повредио је колено, Ферлан Менди и Дани Себаљос имају проблема са коленима, па Анчелоти мора и за њих да нађе замену.
Очекује се деби Џуда Белингема који ће играти најистурнијег играча везног реда у формацији са ромбом на средини коју ће, ако је судити по припремним утакмицама, ове сезоне форсирати Дон Карло.
Реал ће иначе гостовати на прве три утакмице Ла лиге, а онда ће наредне три играти у Мадриду, две као домаћин, а трећу у гостима градском ривалу Атлетику.
Билбао је током припремног периода одиграо шест утакмица и остварио само једну победу. Последњу пробу имао је против Манчестер јунајтеда у Даблину а резултат је био 1:1. "Лавови са Сан Мамеса" водили су до трећег минута надокнаде времена иако су од 66. играли са десеторицом. Изједначење "ђаволима" донео је новајлија Пелистри на асистенцију одлазећег Харија Магвајера.
Тренер Атлетика Ернесто Валверде најавио је да ће против Реала стартовати истих 11 као против Манчестера.
Билбао није победио Реала од 2015. године.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
НАШ ПРЕДЛОГ: X2&2+ (квота 1,70)
Препоручујемо
МИТРОВИЋ ПРЕДВОДИ ФУЛАМ НА ОТВАРАЊУ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: ''Колибарима'' ће бити тешко на ''Гудисону''
12. 08. 2023. у 13:03 >> 13:03
ПРЕМИЈЕР ЛИГА ИМА НОВОГ ЧЛАНА: ''Шеширџије'' дебитују на ''Амексу''
12. 08. 2023. у 08:15
АРСЕНАЛ ЈЕ СПРЕМАН ЗА ТИТУЛУ: Поход креће на свом стадиону против двоструког првака Европе
12. 08. 2023. у 11:04 >> 11:04
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
КАЛАТЕС "ПОКОПАО" ЖЕЉКА ОБРАДОВИЋА: Нови тренер Партизана нам је дао додатну мотивацију!
Кошаркаш Партизана Ник Калатес изјавио је данас у Београду да мисли да је екипа спремна за дуел са Црвеном звездом и истакао да овакве утакмице могу да промене целу сезону.
11. 12. 2025. у 15:00
ПРЕДСЕДНИК АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ ОТКРИО! Ево за шта га је Пеђа Мијатовић "оптужио", поменуо и Жељка Обрадовића
Председник Србије, Александар Вучић, изашао је пред медије у Нишу, где је је тренутно због отварања фабрике, а током обраћања је кратко прешао и на спортски терен, и саркастично одговорио свим критичарима који у њему виде кривца за све лоше што се догоди.
11. 12. 2025. у 12:03
Коментари (0)