"УНИОНИСТИ" ПРЕБОЛЕЛИ ГУБИТАК ТИТУЛЕ: Стандард и у новој сезони почео по старом

О. М.

04. 08. 2023. у 12:53 >> 12:53

СТАНДАРД из Лијежа дочекује екипу Ројал унион Сен Жилоа у другом колу белгијске Жупилер Про лиге. Утакмица ће бити одиграна на стадиону "Морис Дуфран" у Лијежу од 20.45.

УНИОНИСТИ ПРЕБОЛЕЛИ ГУБИТАК ТИТУЛЕ: Стандард и у новој сезони почео по старом

Прошла сезона није била добра за Стандард Лијеж, завршили су на седмом месту као једна од најмање атрактивних екипа лиге.

Њихова неубедљива форма наставила се и током предсезоне. Одиграли су три пријатељске утакмице, остварили једну победу и два ремија.

Најгоре је ипак дошло на старту нове сезоне у Жупилер про лиги, где је Стандард Лијеж доживео минимални пораз од 1:0 на гостовању Сент Тројдену. Домаћин није био ништа уверљивији од гостију из Лијежа, али је успео једном да затресе мрежу и то је било довољно за три бода.

С друге стране, Унион Сен Жилоа је добро играо већи део претходне сезоне, али је у узбудљивој завршници остао без шампионске титуле коју некада најтрофејнији клуб Белгије чека од предалеке 1935. године.

Такмичење су прошле сезоне завршили на трећем месту на табели са само бодом мање од шампиона Антверпена. За све је био крив пораз у последњем колу од Брижа, иако је Унион водио са 1:0 од 46. минута примили су домаћи три гола између 89. минута утакмице и десетог минута надокнаде изгубљеног времена. Тако су остали не само без титуле него и без пласмана у Лигу шампиона.

Нова сезона почела је добро по "унионисте" пошто су лагано са 2:0 савладали Андерлехт на свом стадиону.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 2,10)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36