ГРУЗИНИ ИМАЈУ "ГОРИВА" ЗА 80 МИНУТА: Малтежани су то већ једном искористили, могу ли опет?

О. М.

03. 08. 2023. у 10:54

ДИНАМО из Тбилисија ће дочекати екипу Хамруна у једном од реванш мечева другог кола квалификација за УЕФА Лигу конференција.

ГРУЗИНИ ИМАЈУ ГОРИВА ЗА 80 МИНУТА: Малтежани су то већ једном искористили, могу ли опет?

Профимедиа

Малтежани имају гол предности из првог меча, иако су Грузини водили са 1:0 до 81. минута.

Реч је иначе о екипама које су европско путешествије ове сезоне почеле у квалификацијама за Лигу шампиона, али су испале у првом колу. Динамо је испао од Астане укупним резултатом 3:2. У гостима је изборио 1:1, да би код куће за само два минута прокоцкао предност од 1:0 и поразом од 2:1 завршио учешће у квалификацијама за најјаче клупско такмичење Европе.

С друге стране, Хамрун је доживео катастрофу од Макабија из Хаифе - 0:4 и 1:2. Ипак, ови резултати нису демотивисали Хамрун у наставку квалификација за Лигу конференција па су успели да савладају Динамо Тбилиси после великог преокрета головима у 81. минуту и осмом минуту надокнаде изгубљеног времена.

Победник овог дуела састаће се у наставку квалификација за Лигу конференција са летонском Велмиром која је у другој рунди квалификација била убедљива против Тре пенеа из Сан Марина и остварила две убедљиве победе од 3:0, односно 7:0.

Упркос чињеници да им концентрација опада већ око 80. минута сваке утакмице, фудбалери Динама су фаворити за пролаз даље, а с обзиром на резултат из прве утакмице, за то ће им бити неопходна победа.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,63)

БРУКА! Ево шта је Никола Јокић доживео након што је са Денвером остао без шампионске титуле

Никола Јокић није успео да оствари основни циљ за сезону 2023/2024 - од нове НБА титуле нема ништа, јер је с Денвером испао у полуфиналу Западне конференције, за шта се Минесота побринула у нестварној мајсторици. Али, по завршетку тог меча, ка српском асу је "дрвље и камење" полетело од бившег другог пика са драфта, а сада тренера.

20. 05. 2024. у 21:49

РУСИЈА У ЧУДУ: Тенисера који зна и како се Ђоковић побеђује у финалу - не пуштају на Олимпијске игре Париз 2024?

РУСИЈА У ЧУДУ: Тенисера који зна и како се Ђоковић побеђује у финалу - не пуштају на Олимпијске игре "Париз 2024"?

Имајући у виду да је рат у Украјини увелико у трећој годину од свог почетка, у фебруару 2022, можда и не чуди што Украјина не жели да види руске спортисте на међународним такмичењима. Ипак, иако је донета одлука да Руси могу на овогодишње Олимпијске игре - Париз 2024, може да се деси да један од познатијих руских такмичара тамо не учествује, управо "из украјинског разлога".

20. 05. 2024. у 15:35