"ОРЛОВИ" ЛЕТЕ ВИСОКО: Србија наставља победнички низ?

О. М.

20. 06. 2023. у 12:35 >> 12:35

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије наставља квалификације за Европско првенство у фудбалу овог уторка када од 20.45 гостују селекцији Бугарске на стадиону "Хувефарма арена" у Разграду.

ОРЛОВИ ЛЕТЕ ВИСОКО: Србија наставља победнички низ?

"Орлови" су били слободни у трећем колу, а тај термин су искористили за одигравање пријатељске утакмице против Јордана. Сусрет у Бечу окончан је победом наше репрезентације коју је донео нападач Лос Анђелес галаксија Дејан Јовељић головима у 83. и 94. минуту. Претходно је Јордан преко Ал-Мардија и Ал-Тамарија преокренуо почетно вођство Србије које је у седмом минуту донео Страхиња Ераковић својим првенцем у националном дресу.

Србија је, и поред пропуштања акције у прошлу суботу, задржала прво место на табели групе "Г", јер су Мађари и Црногорци ремизирали у Подгорици па сада имају по четири бода, два мање од изабраника Драгана Стојковића Пиксија. Бугарска је последња на табели са једним бодом, колико има и Литванија али уз утакмицу мање и са бољом гол-разликом.

Бугарска није учествовала на великим такмичењима од 2004. године када се пласирала на Европско првенство у Португалу. "Лавови" су квалификације почели поразом од 1:0 код куће од Црне Горе. Три дана касније гостовали су у Мађарској и већ после 39. минута утакмице били у минусу од три гола, што је био и коначан резултат меча, само зато што су Мађари "смањили гас" и решили да рано затворе утакмицу. Колико је бугарски фудбал у кризи говори и последњи резултат са слабашним Литванцима, против којих им ни играч више од 16. минута није помогао да остваре победу.

Бугари су добили само две утакмице у последња три циклуса квалификација за Еуро као домаћини, било да су играли у Софији или Разграду, пре осам година против Азербејџана и пре четири године против Чешке.

Србија ће у Разграду, као и против Јордана у Бечу, бити лишена помоћи тројице најбољих нападача Александра Митровића, Душана Влаховића и Луке Јовића, па ће место у шпицу напада вероватно заузети Дејан Јовељић који га је и заслужио својим учинком против репрезентације са Арапског полуострва.

Наш национални тим састајао се до сада 32 пута са Бугарском, само са Румунијом (46) и Чешком/Чехословачком (36) одиграли смо више сусрета. Биланс је 19 победа орлова/плавих, седам победа Бугарске, док је шест утакмица завршено без победника, уз гол-разлику 67:43 у нашу корист.

Од обнове самосталности Србије одиграли смо два пријатељска меча са нашим источним суседима и оба добили. На стадиону Партизана 2008. било је 6:1, по два гола постигли су Саво Милошевић, коме су то били последњи голови за национални тим, и Лане Јовановић, а по један Ненад Милијаш и Данко Лазовић. Две године касније на стадиону Васил Левски у Софији победили смо са 1:0, голом Николе Жигића, коме је то такође био последњи гол за репрезентацију.

Некадашњи селектор Србије, а сада Бугарске Младен Крстајић на конференцији за новинаре је истакао да "орлови" имају својих слабости које ће његов тим пробати да искористи, али с обзиром на игру на претходном сусрету, ми сматрамо да су им шансе за повољан резултат против Србије минималне.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији зa Android и iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,55)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36