СУДБИНА ЈЕ У ТУЂИМ РУКАМА: Легенда Партизана јури победу у "вечитом дербију" и нада се киксу лидера

В.Д.

07. 06. 2023. у 08:47

У последњем колу бугарског шампионата очекује нас велики дерби престонице

СУДБИНА ЈЕ У ТУЂИМ РУКАМА: Легенда Партизана јури победу у вечитом дербију и нада се киксу лидера

Прави спектакл очекује нас од 17.45 када ће се на "Виваком арени" у Софији одиграти "вечити дерби" између Левског и ЦСКА.

Судар два најтрофејнија клуба у Бугарској може да реши питање шампиона и последњег путника у квалификације за Лигу конференција, али обе екипе ће ослушкивати и резултат меча између Черно Мореа и Лудогореца као и још једне утакмице која се игра у Софији где ће снаге одмерити ЦСКА 1948 и Локомотива Пловдив.

Домаћи Левски је у првенству освојио 61 бод и тренутно се налази на четвртој позицији која води у разигравање за пласман у Лигу конференција. Победом на овом мечу уз пораз трећепласираног ЦСКА 1948, пулени тренера Топузакова би могли да се попну на треће место и тако директно обезбеде пласман у квалификације за Лигу конференција без разигравања са првопласираном екипом из групе која се бори за бараж против четвртопласиране екипе у шампионској групи.

Данашњи гост екипа ЦСКА, коју са клупе предводи легенда Партизана Саша Илић, имала је све у својим рукама и предност од једног бода у односу на Лудогорец. У претходном колу у градском дербију против имењака ЦСКА 1948 су одиграли само 1:1 и тако изгубили лидерску позицију коју су држали пре тог меча.

Илићеви изабраници су повели са 1:0 голом репрезентативца Луксембурга Енеса Махмутовића у 44. минуту, али је Педрињо поравнао резултат у 4. минуту надокнаде првог полувремена.

Друго полувреме је донело прави рат на терену, а у прилог томе говори и чак 11 жутих картона. ЦСКА је имао велику прилику у 12. минуту судијске надокнаде да направи огроман корак ка титули првака, али је Иван Турицов био непрецизан са беле тачке и меч је завршен без победника.

Услов да се Саша Илић окити првим трофејом у тренерској каријери је да његов тим упише три бода у "вечитом дербију", али уз то мораће и да се надају киксу Лудогореца на гостовању у Варни, екипи Черно Мореа која у последње коло улази потпуно растерећено, без шанси за пласман у европске квалификације.

ЦСКА се не може похвалити добрим резултатима против Левског у последње време. У првом овосезонском дуелу на овом стадиону видели смо тријумф домаће екипе од 2:0, док је средином априла меч завршен без голова.

Очекујемо тврд дерби у коме благу предност дајемо екипи ЦСКА јер нада да се прекине једанаестогодишња доминација екипе Лудогореца још постоји.

НАШ ТИП: X2&0-3 (квота 1,73)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05