РЕАЛУ ПРЕТИ НАЈГОРИ ПЛАСМАН У ПОСЛЕДЊИХ 19 ГОДИНА: Рајо је јесенас победом у Ваљекасу свргнуо "краља" са прве позиције

О. М.

24. 05. 2023. у 08:58

РЕАЛ из Мадрида дочекује Рајо Ваљекано на Сантјаго Бернабеу у мечу Ла Лиге у среду од 19.30.

РЕАЛУ ПРЕТИ НАЈГОРИ ПЛАСМАН У ПОСЛЕДЊИХ 19 ГОДИНА: Рајо је јесенас победом у Ваљекасу свргнуо краља са прве позиције

Бланкоси су после пораза од Манчестер ситија у реваншу полуфинала Лиге шампиона изгубили и у првенству и то од Валенсије која је том победом вероватно сачувала прволигашки статус.

Реал ће следеће сезоне сигурно играти Лигу шампиона, али није познато да ли ће сезону завршити као други, трећи или као четвртопласирани, што би краљевском клубу било изједначење најгорег пласманa у 21. веку (били су четврти и 2004. године).

Пораз од Валенсије био је четврти узастопни на гостовањима у свим такмичењима. Претходно су изгубили и од Ситија, Реал Сосиједада и Ђироне, а на те четири утакмице примили су укупно 11 и постигли само два гола.

"Слепи мишеви" победили су голом Дијега Лопеза, а меч је осим пораза Реала обележио и нови скандал са расистичким увредама упућеним младом крилу Бланкоса Винисијусу Жуниору. Меч је због тога био и прекинут на десетак минута, а Винисијус је испровоциран овим немилим догађајима, зарадио и црвени картон.

Млади Бразилац је на друштвеним мрежама касније прокоментарисао ове догађаје речима да је расизам прихваћен као нормална ствар у Ла лиги, на шта је реаговао председник ФИФА Ђании Инфантино подршком Винисијусу и објавом да "расизму нема места у фудбалу".

Последњи сусрет Реала и Раја донео је изненађујући тријумф "црвених муња" који су до трјумфа стигли играјући пола сата са играчем мање и у том периоду постигли и победоносни гол. Повели су голом Сантија у петом минуту, али је Реал преокренуо головима Модрића и Милитаа до 41, да би у 45. већ било 2:2 јер је изједначење Рају донео Гарсија. Победоносни погодак дело је Треха који је мрежу Куртое затресао у 67. минуту, шест минута након што је Ираола искључен.

После тог пораза, првог у сезони, Реал је изгубио прво место и никaда га више није вратио до краја сезоне.

Ипак статистика међусобних сусрета на "Сантјаго Бернабеу" никако не иде у прилог Рају који је поражен на 11 узастопних гостовања у "Чамартину". Посебно се памти 2015. година када је Рајо играо храбро и отворено иако је више од сат времена имао два играча мање, што га је коштало пораза од 10:2. Четири гола тада је постигао Гарет Бејл, три Карим Бензема, два Кристијано Роналдо и један Данило, док су за екипу из Ваљекаса погађали Амаја и Хозабед. Рајо је, иначе, док се играло 11 на 11, водио са 2:1.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,70)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34