КО ЋЕ У "ЗЛАТНИ ГРАД"? Вест хем доноси гол предности у Алкмар

О. М.

18. 05. 2023. у 08:35

АЗ Алкмар дочекује Вест хем у реваншу полуфинала Лиге конференција. Утакмица се игра на "АФАС" стадиону у Алкмару од 21 час.

КО ЋЕ У ЗЛАТНИ ГРАД? Вест хем доноси гол предности у Алкмар

Резултат прве утакмице гарантује добар фудбал пошто Енглези долазе са голом предности из прве утакмице, што значи да ће Холанђани морати да нападну. Било је 2:1 иако је АЗ први стигао до вођства. Рајндерс је у 31. минуту погодио мрежу Ареолиног гола, а преокрет је уследио у последњих пола сата. Прво је Бенрама са беле тачке изједначио у 67. минуту а девет минута касније победу "чекићарима" донео је Антонио.

Обе екипе које се данас боре за финале, воде битку на два фронта, мада се чини да је за Вест хем она друга већ добијена. Реч је о борби за опстанак у којој само теорија може "чекићаре" да одведе у Чемпионшип. После победе над Манчестер јунајтедом ствари је мало закомпликовао пораз протеклог викенда од Брентфорда (0:2), али већ наредног викенда у директном окршају са Лидсом, изабраници Дејвида Мојеса могли би и математички да се обезбеде.

С друге стране, АЗ се бори за треће место које следеће сезоне води у Лигу Европе. Тренутно је четврти са два бода мање од Ајакса. Та позиција води у Лигу конференција, а угрожава је "одоздо" Твенте, мада су екипи из Еншедеа шансе да претекне Алкмар отприлике исте као и оне Лидсове да на крају сезоне буде бољи од Вест хема.

АЗ до краја првенства има нешто тежи распоред од Ајакса јер мора да игра са ПСВ Ајндховеном у последњем колу, а "филипсовцима" би у случају пораза било угрожено друго место. АЗ је протеклог викенда показао снагу, победивши са 5:1 екипу Емена, а свих пет голова постигли су за нешто више од пола сата игре у првом полувремену, од 13. до 45. минута. Једини гол за госте постигао је помало заборављени Ришаиро Живковић почетком другог дела игре.

Холандска екипа имаће велику подршку навијача а на њиховој страни је и традиција пошто су од осам последњих дуела са енглеским екипама изгубили само једном. Додуше, било је то у сезони 2007/08. од Евертона кога је тада са клупе предводио данашњи менаџер Вест хема Дејвид Мојс.

Осим у менаџера Мојеса, "чекићари" се уздају и у непобедивост у Лиги конференција. Иако је ово тек друга сезона овог такмичења, није мала ствар бити непоражен на свих 13 утакмица. Рачунајући плеј-оф рунду квалификација, групну фазу и елиминациону фазу од осмине финала до сада, Вест хем је забележио 12 победа и само један нерешен резултат, у првој утакмици четвртфинала против Гента.

Алкмар на европско финале чека 42 године, када је у борби за трофеј Купа УЕФА бољи од њега био енглески Ипсвич (3:0 и 2:4), а Вест хем од 1975, када је у финалу Купа победника купова изгубио од Андерлехта. "Чекићари" у својим витринама имају један европски пехар, Куп победника купова из 1966. године. Прошле године су играли полуфинале Лиге Европе у коме су поражени од потоњег освајача Ајнтрахта, а ове године су према кладионицама главни фаворити да освоје Лигу конференција.

Други полуфинални пар чине Фиорентина и Базел. Финале је седмог јуна у Прагу на стадиону Фортуна.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ&3+ (квота 2,15)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44