СРПСКА ЧЕТА НЕ ОДУСТАЈЕ БЕЗ БОРБЕ: Може ли Виола до преокрета у Базелу?

В.М.

18. 05. 2023. у 12:48 >> 12:48

ФИОРЕНТИНА долази у Швајцарску на реванш полуфинале Лиге конференције у којем јури гол заостатка из Фиренце.

У Италији је виђена веома занимљива утакмица, ''љубичасти'' су повели преко најбољег стрелца такмичења Артура Кабрала у 25. минуту (седми погодак у Лиги конференција), али Базел је, као и кроз читаву нокаут фазу, у свом стилу преокренуо у другом полувремену. Прво је поравнао Диуф, а у судијској надокнади је Амдуни донео предност својој екипи за ''хладан туш'' на ''Артемио Франкију''.

Оба тима су за викенд наступала у домаћим првенствима, Базел се у потпуности фокусирао на реванш и због тога је изгубио од Сент Галена са убедљивих 6:1, са друге стране Виола је наставила са добрим играма у Серији А у другом делу сезону савладавши Удинезе головима Кастровилија и Бонавентуре.

Што се тиче саме Лиге конференција, ''црвено-плави'' су прво до групне фазе морали преко квалификације у којима су били бољи од Крусејдерса, Брондбија и ЦСКА Софије нашег Саше Илића. Након тога су у групи ''Х'' победом у последњем колу против Пјуника обезбедили пласман даље. Затим су уследиле сјајне игре у нокаут фази, избачени су Трабзон, Слован и Ница, а занимљив је податак да је у сваком реваншу тих сусрета у неком тренутнку Базел јурио и стизао заостатке од једног или више голова.

Мајстор за преокрете ће данас имати другачији задатак, јер по први пут брани предност из првог дуела, и то пред својим навијачима на ''Сент Јакоб парку''.

"Виолин" пут до полуфинала је био доста лакши. У квалификацијама је у плеј-офу избацила Твенте, а затим је заузела друго место у групи ''А''. У нокаут фази је рутински савладала Брагу и Сиваспор, док је са Лехом имала одређених проблема, али је на крају прошла даље укупним резултатом 6:4.

У редовима домаћина неће бити Комаса, тако да Рето Баумгартнер има скоро читав ростер на располагању.

Код госта ће изостати Сиригу, под знаком питања је Кабрал, што може отворити врата прве поставе Луки Јовићу, а након одрађене суспензије на терен се враћа Никола Миленковић.

Верујемо да ћемо гледати једну занимљиву утакмицу у којој очекујемо да буде голова.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: |1-3&||1-3 (квота 1,84)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24