"ДУПЛА ПОБЕДА" НА ЊУКАСЛ: Фењераш стрепи од дебакла на ''Сент Џејмс парку''

О. М.

30. 04. 2023. у 11:45

ЊУКАСЛ јунајтед наставља свој поход на Лигу шампиона против Саутемптона на ''Сент Џејмс парку'' у 34. колу енглеске Премијер лиге.

ДУПЛА ПОБЕДА НА ЊУКАСЛ: Фењераш стрепи од дебакла на Сент Џејмс парку

"Свараке" су у четвртак против Евертона наставиле свој победнички низ, који је само на кратко био прекинут пре 15 дана поразом на гостовању Астон вили. "Карамеле" су понижене на свом ''Гудисону'' (1:4), али не толико колико је коло пре тога понижен Тотенхем (6:1, четири гола у мрежи Љориса за 22 минута).

Њукасл је сада трећи са 63 бода, два више од четвртопласираог Манчестер јунајтеда који има меч мање, односно осам више од Тотенхема и Астон виле који имају по утакмицу више. Наведене четири екипе, уз Ливерпул и Брајтон који такође имају извесне шансе, бориће се за преостала два места која воде у најквалитетније клупско фудбалско такмичење, где "свраке" нису учествовале од сезоне 2002/03, када су у првој групној фази изгубили прве три утакмице, али на крају се ипак домогли друге фазе.

Сада ће изабраници Едија Хауа покушати да остваре четврту узастопну победу код куће, коју изгледа очекује свака кладионица. Иако је Тотенхем понижен са 6:1, успели су ''певци'' да одрже "нерешено" у другом полувремену, што значи да Њукасл, упркос фантастичној форми и чињеници да је код куће изгубио само једну утакмциу од почетка сезоне, није остварио ппобеду у оба полувремена на домаћем терену још од 29. октобра. Мада је и тада први гол у победи од 4:0 над Астон вилом пао тек у шестом минуту надокнаде првог полувремена.

Идеална прилика за прекид ове негативне серије је гостовање Саутемптона против кога су и јесенас на ''Сент Мерису'' остварили дуплу победу (4:1 крај, полувреме 1:0).

НАШ ПРЕДЛОГ: Дупла победа 1 (квота 2,70)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44