ПАРТИЗАН ХВАТА ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Прилика за ТСЦ да се одлепи у борби за Лигу шампиона

О. М.

01. 05. 2023. у 11:47 >> 11:47

ФУДБАЛЕРИ Партизана гостују екипи ТСЦ у 33. колу Суперлиге Србије. Утакмица се игра на "ТСЦ Арени" у Бачкој Тополи у понедељак од 19 часова.

После 32 одигране утакмице ТСЦ је други на табели са 65 бодова колико има и трећепласирани Чукарички са утакмицом више јер су "брђани" већ одиграли меч овог кола, у коме су са 4:0 поражени од новог-старог шампиона Црвене звезде. Партизан је пао на пето место са 58 бодова, што је три мање од новосадске Војводине која је са 2:0 савладала екипу Вождовца.

У 32. колу ТСЦ је са 1:0 савладао Чукарички и преузео од њега другу позицију која води у квалификације за Лигу шампиона, док је Партизан одиграо "вечити дерби" са Црвеном звездом који је завршио без голова. Била је то трећа узастопна утакмица у којој црно-бели нису победили пошто су претходно два пута избугили минималним резултатом од Чукаричког.

За разлику од скора против екипе са Бановог брда, Партизан ове сезоне има добар биланс против тима из Бачке Тополе. У досадашња два сусрета није поражен, пошто је у јесењимм дуелим у Хумској било 0:0, а на "ТСЦ Арени" је славио Партизан са 3:2. Тада су домаћи повели голом Раткова у другом минуту, а изједначио је Натхо у 42. У другом полувремену виђена су три гола. Саничанин је у 70. минуту донео предност црно-белима, Мирчевски изједначио на 2:2 десет минута касније да би Слободан Урошевића у 85. минуту поставио коначан резултат.

Био је то један од три пораза ТСЦ-а код куће, остала два доживео је од Црвене звезде и Новог Пазара. Партизан је ове сезоне на страни поражен пет пута, а од тога четири пута на последњих пет гостовања. Од 3. марта и минималног пораза у "вечитом дербију" на стадиону "Рајко Митић" црно-бели су успели да победе само Младост у Лучанима (3:0), док су поразима од Звезде и два пута Чукаричког додали и губитак бодова од Војводине која је пре тачно месец дана победила са 2:1.

Новим поразом Партизан би и дефинитвно испао из трке за пласман у Лигу шампиона, а довео би у питање и пласман у Лигу конференција, јер пето место тамо води само у случају да Куп Србије освоји један од тимова који се преко првенства пласира у Лигу шампиона или Лигу Европе.

Утакмицу у Бачкој Тополи судиће најбољи српски арбитар Срђан Јовановић.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој

новој апликацији.

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&0-3 (квота 1,75)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44