"ШВАБЕ" ОСОКОЉЕНЕ РЕМИЈЕМ ПРОТИВ ДОРТМУНДА: Аугзбург испустио предност против Лајпцига

О. М.

21. 04. 2023. у 08:55

АУГЗБУРГ и Штутгарт састају се у 29. колу немачке Бундеслиге.

ШВАБЕ ОСОКОЉЕНЕ РЕМИЈЕМ ПРОТИВ ДОРТМУНДА: Аугзбург испустио предност против Лајпцига

Ове две екипе су, шест кола пре краја првенства, у тешкој ситуацији на дну табеле где траже бодове вредне опстанка у елитном друштву. Аугзбург је 14. на табели са 29 бодова, од којих је у последњих пет кола освојио само два. Штутгарт се са 24 бода налази на позицији број 16 која доноси бараж за попуну Бундеслиге са трећепласираним тимом Цвајте.

Аугзбург је имао тежак испит у прошлом колу на гостовању Лајпцигу, а мало је недостајало и да га положи. Водили су изабраници Ерика Масена од петог минута, када је мрежу Блазвиха затресао Арне Мајер, али је Кампл изједначио само пет минута касније, да би средином првог дела Тимо Вернер са два гола потпуно преокренуо резултат. Смањио је Рубен Варгас у 82. минуту на 2:3, а исти играч имао је неколико прилика до краја да својим другим голом донесе бод Аугзбургу, али то се није десило.

Што није успело Аугзбургу, јесте Штутгарту, који је освојио бод против фаворизованог противника. "Швабе" су са играчем мање надокнадиле 0:2, а онда у зауставном времену и 2:3, против Борусије Дортмунд. Када су Себастијан Але и Донијел Мален постигли два рана гола изгледало је да ће Дортмунд искористити Бајернов кикс против Хофенхајма и изједначити се бодовно са лидером, нарочито што је десетак минута касније Штутгарт остао са десеторицом. Али, "швабе" се нису предавале. Танги Кулибали и Јоша Вагноман су касним головима донели поравнање, пре него што је Ђовани Рејна вратио предност "милионерима" својим трећим голом у зауставном времену ове сезоне. Међутим, ни ту није био крај, пошто је Силас у седмом минуту надокнаде поставио коначних 3:3.

Штутгарту је то била трећа утакмица без пораза, након победа у лиги над Бохумом и у Купу над Нирнбергом. "Швабе" су у ситуацији да се боре за опстанак, док у Купу Немачке имају прилику да освоје пехар јер су стигли до полуфинала где дочекују Ајнтрахт. Ако се то деси, поновиће "подвиг" Кајзерслаутерна који је исто доживео у сезони 1995/96.

Аугзбург је победио са 4:1 када је у прошлој сезони угостио Штутгарт, а последњи међусобни сусрет припао је "швабама" које су у зауставном времену стигле до победе од 2:1 и три бода иако је Аугзбург први стигао до вођства у раној фази утакмице.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој