БАВАРЦИ ЖЕЛЕ ОСВЕТУ: После тријумфа над великим ривалом у купу, Фрајбург дочекује Бајерн у Бундеслиги

О. М.

08. 04. 2023. у 09:20

ШАМПИОН Немачке Бајерн Минхен гостује Фрајбургу у 28. колу Бундеслиге.

Баварци су протеклог викенда победом од 4:2 у "Дер Класикеру" над Борусијом Дортмунд преузели лидерску позицију од"милионера", али им је славље средином недеље помутио данашњи противник, који их је елиминисао из немачког купа.

Та утакмица одиграна је на ''Алијанц арени'', а Фрајбург је победио са 2:1 после преокрета. Бајерн је повео голом Упамекана у 19. минуту, на асистенцију Јозуе Кимиха. Преокрет је најавио Николас Хофлер изједначујућим голом већ у 27. минуту, а победу је гостима обезбедио Лукас Холер голом са беле тачке у петом минуту заоставног времена. Претходно, пенал је скривио Џамал Мусијала играњем руком у шеснаестерцу.

Нови тренер Бајерна Томас Тухел био је јако изнервиран потезом младог фудбалера, а после утакмице је то и показао:

- У данашњем фудбалу не смеш тако да скачеш у шеснаестеру. Превелики је ризик, то је лудост - рекао је Тухел, који није био задовољан ни игром остатка екипе.

Фрајбург је непоражен на седам бундеслигашких мечева, али је победом над Бајерном прекинуо низ од три утакмице без тријумфа у свим такмичењима. После елиминације из Лиге Европе од стране Јувентуса, екипа Кристијана Штрајха везала је два ремија у Бундеслиги чиме је дозволила Унион Берлину да са две победе побегне на плус четири. Ако ништа друго, бар су успели да петопласираном Лајпцигу побегну за два бода, јер су "бикови" у том периоду изгубили обе утакмице. Треба додати и да је Фрајбург последњи пораз у Бундеслиги забележио пре два месеца, када је доживео катастрофу у Дортмунду, изгубивши са 1:5.

Пет голова примио је Фрајбург и од Бајерна у првом делу сезоне, када су се састали у оквиру 10. кола. Поготке за Баварце постигли су Серж Гнабри, Шупо-Мотан, Лирој Сане, Садио Мане и Марсел Сабицер.

Фрајбург тражи своју прву лигашку победу у мечевима између два клуба од маја 2015. У међувремену одиграли су 13 утакмица, а Бајерн је тријумфвао десет пута. Чета Кристијана Штрајха показала је у уторак да може да се носи са Баварцима и покушаће да барем освоји бод и тако рекордни низ непоражености на свом терену повећа на 13 утакмица.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ&3+ (квота 1,97)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36