Н.П.

05. 04. 2023. у 09:17 >> 09:18

ФУДБАЛЕРИ Партизана дочекују Вождовац у оквиру 29. кола Суперлиге Србије.

СВИ КРЕДИТИ СУ ОДАВНО ПОТРОШЕНИ! Три бода императив за црно-беле

''Црно-бели'' су у катастрофалној форми, везали су два узастопна пораза у шампионату од Радника и Војводине идентичним резултатом 2:1. У мечу који је одигран на стадиону "Карађорђе", Новосађани су дошли до тријумфа головима бивших првотимаца Партизана, Филипа Малбашића у 53. и Немање Николића у 84. минуту. Једини погодак за тим из Хумске постигао је Данило Пантић у 90. минуту сусрета из слободног ударца.

Изабраници Игора Дуљаја су пали на четврто место на табели са 54 освојена бода, четири мање од другопласираног ТСЦ-а! У данашњем окршају парни ваљак ће бити лишен услуга Кристијана Белића, Андрије Павловића и Хамиду Траореа.

Екипа Вождовца такође пружа слабе партије, фудбалери са Душановца улазе у дуел после два везана пораза у шампионату. Последњи у прошлом колу пред својим навијачима на "крову" од Јавора минималним резултатом. Гол одлуке за Ивањичане постигао је Радивој Босић у 59. минуту меча, када се нашао на правом месту после продора Нормана Кембела.

Мимо поготка најзанимљивији детаљи утакмице били су погођена статива гостију у петом, и дефанзивца домаћих Филипа Дамјановића у седмом минуту меча.

Клуб са Душановца тренутно заузима седму позицију Суперлиге Србије са 39 прикупљених бодова и гол-разликом 23:38. Тренер гостију Никола Пуача нема проблема са повређеним играчима и очекује се да "змајеви" у најјачем саставу изађу на мегдан у Хумској.

Тим Вождовца обично игра у формацији 4-2-3-1 где велики посао на средини терена одрађује дефанзивни везиста и капитен гостију Марко Ивезић.

Парни ваљак је савладао данашњег ривала на минулих седам међусобних дуела, а да није примио гол! Последњи пут екипе су се састале 9. октобра прошле године на "крову", где су ''црно-бели'' били убедљиви резултатом 4:0.

Екипа Партизана просто мора да прекине црну серију, јер јој је озбиљно угрожено друге место на табели које гарантује играње у квалификацијама за Лигу шампиона следеће сезоне.

Црно-бели су свакако фаворити, међутим, то морају коначно да потврде на терену пред својим незадовољним "гробарима". Данас јесте снег у престоници, међутим, квота на кец је прилично ниска и саветујемо вам да је појачате головима.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2-5 (квота 1,45)

БРУКА! Ево шта је Никола Јокић доживео након што је са Денвером остао без шампионске титуле

Никола Јокић није успео да оствари основни циљ за сезону 2023/2024 - од нове НБА титуле нема ништа, јер је с Денвером испао у полуфиналу Западне конференције, за шта се Минесота побринула у нестварној мајсторици. Али, по завршетку тог меча, ка српском асу је "дрвље и камење" полетело од бившег другог пика са драфта, а сада тренера.

20. 05. 2024. у 21:49

РУСИЈА У ЧУДУ: Тенисера који зна и како се Ђоковић побеђује у финалу - не пуштају на Олимпијске игре Париз 2024?

РУСИЈА У ЧУДУ: Тенисера који зна и како се Ђоковић побеђује у финалу - не пуштају на Олимпијске игре "Париз 2024"?

Имајући у виду да је рат у Украјини увелико у трећој годину од свог почетка, у фебруару 2022, можда и не чуди што Украјина не жели да види руске спортисте на међународним такмичењима. Ипак, иако је донета одлука да Руси могу на овогодишње Олимпијске игре - Париз 2024, може да се деси да један од познатијих руских такмичара тамо не учествује, управо "из украјинског разлога".

20. 05. 2024. у 15:35