''КНЕЖЕВИ'' ИМАЈУ ЛЕПУ ПРЕДНОСТ: Пораз код куће могао би скупо да кошта Бајер

М.Т.

23. 02. 2023. у 08:49 >> 08:49

МОНАКО у Немачкој славио са 3:2.

КНЕЖЕВИ ИМАЈУ ЛЕПУ ПРЕДНОСТ: Пораз код куће могао би скупо да кошта Бајер

Прошлог четвртка тим тренера Филипа Клемена урадио је заиста велики посао у Немачкој пошто је у гостима успео да савлада Бајер Леверкузен са 3:2 и стекне лепу предност пред реванш шеснаестине финала Лиге Европе који ће се вечерас од 18.45 одиграти на стадиону ''Луј II'' у Кнежевини.

За Монако је све кренуло добро у првом мечу када је Храдецки аутоголом довео госте у вођство у деветом минуту. Иако се чинило да је то био увод у још голова, није их више било у првом полувремену, али је ватромет уследио у другом. Дијаби и Вирц донели су преокрет Бајеру у 48. и 59. минуту, али је Монако имао задњу реч пошто је Диате у 74. минуту изједначио, да би у судијској надокнади Дисаси донео тријумф гостима.

Овакав преокрет био је само наставака добре форме у којој се Монако налази пошто је на девет узастопних мечева у Лиги 1 непоражен. Посебно добар податак за навијаче ''кнежева'' је и тај да Клеменов тим нема пораз на 13 европских утакмица које је играо на свом стадиону. Домаћин никад није елиминисан у нокаут фази када су се играла два меча уколико је победио у првом и у десет претходних случајева је пролазио даље.

Бајер је пропустио прилику да у првом мечу оствари бољи резултат, нарочито пошто се вратио из резултатског минуса и стигао до вођства. Међутим, ''фармацеути'' су оставили превише рупа позади у завршници меча и то им се обило о главу. Алонсо је подигао ''фармацеуте'' који су у првом делу сезоне изгледали лоше, али су сада везали три пораза код куће у свим такмичењима, последњи од Мајнца резултатом 3:2 прошлог викенда у Бундеслиги. Бајеру је гол довољан да остане у животу у овом мечу, али питање је да ли Алонсо жели да се уопште стигне до пенала јер су ''фармацеути'' промашили шест од последњих осам пенала које су извели. Немачки тим је 11 пута испао у нокаут фази неког такмичења на два меча када би изгубио први сусрет код куће.

Тренер Монака Филип Клемен има одређених проблема када је у питању састав за вечерашњи меч. Желсон Мартинс, Рубен Агилар и Кевин Фоланд неће играти због повреда, док је упитно учешће Вандерсона и Гиљерма Марипана у реваншу. Висам Бен Једер, који је најбољи стрелац Монака у домаћем шампионату, постигао је седам голова у последње четири утакмице и биће највећа опасност по гол гостију.

Ни Леверкузен није без својих проблема пред вечерашњи реванш. У тиму тренера Ћабија Алонса неће бити Чарлса Арангуиза, Андреја Лунева и Мусе Дијабија што је можда и највећи ударац јер је Дијаби најбољи стрелац ''фармацеута'' у Бундеслиги.

Монако и Бајер одиграће осми међусобни меч, а прошле недеље састали су се први пут у званичној утакмици. ''Кнежеви'' су до сада успели да победе на четири дуела, док су ''фармацеути'' славили само једном, уз две утакмице које су завршене нерешеним резултатом.

НАШ ТИП: 1 (квота 2,25)

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35

НОВА ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до пре неки дан су деловали прилично моћно, а како и не би када су малтене "почистили" Лос Анђелес Лејкерсе из НБА плеј-офа, али актуелни шампиони сада се налазе у проблему.

06. 05. 2024. у 20:13

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30