"ЦРНО-БЕЛИ" НЕ ОДУСТАЈУ ОД ТИТУЛЕ И ЛИГЕ ШАМПИОНА: Новајлији је опстанак све даљи

Н.П.

11. 02. 2023. у 11:52 >> 11:52

ИЗАБРАНИЦИ Гордана Петрића дочекују Младост ГАТ у оквиру 21. кола Супер лиге Србије.

ЦРНО-БЕЛИ НЕ ОДУСТАЈУ ОД ТИТУЛЕ И ЛИГЕ ШАМПИОНА: Новајлији је опстанак све даљи

Фудбалери Партизана победом су стартовали у наставку сезоне, победивши "под Багдалом" Напредак минималним резултатом. Тријумф "црно-белима" је донео Фусени Дијабате поготком у 61. минуту. Временски услови у залеђеном Крушевцу нису дозволили да гледамо фудбал - било је то надметање два тима у стилу - ко буде боље поднео зиму и мање се клизао по терену, победиће.

У таквим условима чарапани су били чак и био бољи ривал у првом делу утакмице, али како се на крају гледа ко је дао више голова, а не како је ко играо, чета Гордана Петрића је однела у Београд сва три бода. Парни ваљак је успешно искористио кикс вечитог ривала Црвене звезде и тако му пришао на осам бодова заостатка. Екипа Партизана након 20 одиграних утакмица у сезони има 14 победа, четири ремија и два пораза уз остварену гол-разлику 47:15.

Фудбалери Младости ГАТ су изгубили у Новом Саду од Јавора у прошлом колу резултатом 3:2. Домаћи су боље отворили утакмицу и до вођства су стигли у 16. минуту преко Новице Максимовића са беле тачке. Изједначење је уследило само 13 минута, касније када је изједначио Петар Гигић. Преокрет се десио у 34. минуту, Норман Кембел је затресао мрежу Младости за 2:1. Потом се у стрелце уписао и Лука Ратковић у 78. минуту и фактички решио питање победника.

Нису се предавали Новосађани за шта су награђени голом. Играо се 82. минут када је позајмљени фудбалер Црвене звезде, Јован Митуљикић погодио на свом дебију за коначних, 3:2. Међутим, до краја меча Младост није могла до изједначења, и сва три бода отишла су у Ивањицу. Пулене Љубомира Ристовског до краја сезоне чека грчевита борба за опстанак. Новајлија се налази на претпоследњој 15. позицији Супер лиге Србије са 13 освојених бодова, само два више од фењераша Радника из Сурдулице.

У минулом међусобном дуелу који је одигран на "Карађорђу" 14. августа прошле године, парни ваљак је славио минималним резултатом. Гол одлуке је постигао Светозар Марковић у самом финишу утакмице. Тим из Хумске се не одриче титуле, апсолутни је фаворит пред својим верним "гробарима" и очекујемо рутинску победу на стадиону "ЈНА". Квота на кец је прилично ниска и предлажемо да је обавезно појачате головима.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2-6 (квота 1,30)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10