ЦЕЛА СРБИЈА НАВИЈА ЗА БРАЗИЛ! "Кариоке" оверавају пролаз и остављају наду "орловима"?

В.Д.

28. 11. 2022. у 14:39 >> 14:39

ОД 17 часова меч другог кола групе "Г" одиграће Бразил и Швајцарска

ЦЕЛА СРБИЈА НАВИЈА ЗА БРАЗИЛ! Кариоке оверавају пролаз и остављају наду орловима?

Први фаворит за освајање светске титуле Бразил је у првом колу рутински савладао репрезентацију Србије резултатом 2:0 у мечу у коме пулени селектора Драгана Стојковића нису успели да шутну у оквир гола за 90 минута. Након доброг првог полувремена наше репрезентације, Бразилци су преузели потпуну контролу у другом делу и са два сјајна гола фудбалера Тотенхема Ришарлисона освојили прва три бода на шампионату. Победа је могла бити и убедљивија, али је голман Србије Вања Милинковић  Савић био на висини задатка и спречио тежи пораз свог тима.

Швајцарци су, са друге стране, имали доста среће против Камеруна који их је у првих 45 минута игре у потпуности надиграо и који је вероватно оштећен за једанаестерац у 35. минута меча. "Сајџије" су из првог озбиљнијег напада успели да казне лошу одбрану Камеруна, а једини стрелац на мечу био је Емболо који није прославио постигнут погодак с обзиром на то да води порекло управо из ове афричке земље.

Ове две репрезентације су се до сада састале четири пута, а занимљиво је да Бразилци до сада никада нису победили Швајцарце на Светском првенству. Оба меча су завршена нерешеним резултатом, један далеке 1950. године, а други на претходном Мундијалу у Русији. У осталим пријатељским мечевима виђена је по једна победа на обе стране.

Победник овог меча ће оверити пласман у осмину финала, а сви у Србији се надају да ће то бити Бразил како би се други путник у нокаут фазу тражио у последњем колу у међусобном дуелу између Швајцарске и Србије.

Бразил ће на вечерашњем мечу играти без прве звезде Нејмара, док је упитан наступ искусног дефанзивца Јувентуса Данила.

Селектор Швајцарске Мурат Јакин нема већих главобоља што се тиче састава и само је под знаком питања наступ младог нападача Салцбурга Ное Окафора који је одиграо последњих 20 минута меча са Камеруном и доживео повреду мишића.

Верујемо да ће Бразил на вечерашњем мечу славити и победом обезбедити прво место у групи "Г".

НАШ ТИП: 1 (квота 1,50)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06