БИЋЕ БУРЕ У КНЕЖЕВИНИ: Марсељ и његови фанатични навијачи стижу на "Луј II"
ОЛИМПИК ће се осећати као домаћин.
Foto: Profimedia
Фудбалери Монака дочекаће Марсељ у утакмици 15. кола француске Лиге 1. Фудбалери са стадиона "Луј ИИ" у овај сусрет улазе након тријумфа над Тулузом од 2:0 у гостима, док је Олимпик још мотивисанији. Наиме, један од најпопуларнијих клубова у Француској савладао је Лион у претходној рунди миниланим резултатом.
Сјајан гол искоса са леве стране постигао је Александар Головин у дуелу са Анжеом (2:0), а после утакмице тренер Монака Филип Клеман рекао је да од руског везисте управо и тражи што више шутева са дистанце. Против Црвене звезде у Лиги Европе није био прецизан (4:1), али јесте у 14. колу француског првенства на гостовању у Тулузу.
Сјајно је Рус шутирао непун минут по повратку са одмора и донео предност Монаку, коју је потом у 60. минуту дуплирао Брил Емболо на додавање Такумија Минамина. Деловало је да ће бити гол-аут у корист домаћег тима, али је Јапанац био довољно брз и успео да "заврне" лопту на другу стативу, где ју је дочекао репрезентативац Швајцарске и главом спустио у мрежу. Те две акције биле су довољне Монаку за нова три бода и скок на четврто место.
Не тако давно два Олимпика били су редовни конкуренти за титулу у првенству Француске, али ове сезоне далеко су од врха. Марсељски је једно време и био на друго позицији, међутим, уследио је стрмоглав пад па је дуел са имењаком из Лиона на свом Велодрому дочекао на седмом месту Лиге 1, док су гости у меч ушли као осмопласирани на табели.
За бољу игру у првом полувремену Марсељ је награђен поготком Самјуела Жигоа у 44. минуту. Неометан је из срца казненог простора шутирао главом штопер домаћих након центаршута Веретоа из корнера. Несхватљиво је да су му противнички играчи дозволили толико простора, а тренутак непажње скупо их је коштао. Додуше, по приказаном у мечу 14. кола и нису заслужили више од пораза.
Нису ни домаћини створили прегршт гол прилика, али су деловали много концентрисаније и сигурније од ривала. Видело се то у поменутом 44. минуту, када је Жиго казнио тренутак непажње Лионових играча. Био је то други погодак дугогодишњег штопера Спартака из Москве од летошњег доласка у Марсељ.
На претходних пет међусобних дуела вечерашњих ривала није било нерешеног исхода. Монако је тријумфовао у три наврата, док је Марсељ славио два пута.
Препоручујемо
СРБИ НА ЛЕГЕНДАРНОМ "САН СИРУ": Највећу препреку за Милан представљаће наши репрезентативци
13. 11. 2022. у 15:51 >> 15:51
ЈУВЕНТУС СЕ ПОВАМПИРИО: "Стара дама" и Костић изазивају СМС-а и Лацио
13. 11. 2022. у 09:38
"ЦРВЕНИ ЂАВОЛИ" КОРИСТЕ ОДСУСТВО МИТРОВИЋА: Цела Србија се нада да ће бити спреман за Мундијал
13. 11. 2022. у 09:49 >> 09:49
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Трансфер земљотрес! Арсенал хоће да купи фудбалера Црвене звезде, милиони стижу на Маракану?! (ВИДЕО)
Фудбалски клуб Црвена звезда могао би овог лета да забележи историјски трансфер и заради "џак пара".
30. 04. 2026. у 18:07
Иран је јутрос био запањен, а сада је Трамп у шоку! Ово уопште није очекивао
Док још траје крхко примире, које је прекинуло напад на Иран започет од стране САД и Израел (чиме су изазвали и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију), и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина. Али и Канада - која је приредила прави скандал.
30. 04. 2026. у 18:41
Коментари (0)