ВАНРЕДНО СТАЊЕ У ИСТАНБУЛУ: "Али Сами Јен" поприште фудбалског рата, полиција је спремна за ХАОС!

05. 11. 2022. у 12:24 >> 12:24

АЛАРМАНТНО на Босфору.

ВАНРЕДНО СТАЊЕ У ИСТАНБУЛУ: Али Сами Јен поприште фудбалског рата, полиција је спремна за ХАОС!

Један од највећих турских дербија игра се у оквиру 13. кола тамошње Супер лиге. Галатасарај ће дочекати Бешикташ од 18 часова у мечу који је проузроковао ванредно стање у Истанбулу. Наиме, полиција је на сваком ћошку града, спремна је на све, па и на хаос на трибинама.

Галата у овај сусрет улази као петопласирана екипа првенства са 21. бодом, један више на четвртом месту има управо Бешикташ, али "орлови" су одиграли утакмицу више од великог ривала.

Упали су "лавови" у кризу почетком октобра, везали три меча у првенству без тријумфа, али су се прошлог петка коначно вратили на победнички пут. На отварању 12. кола Супер лиге истанбулски клуб је славио на гостовању Карагумруку – 2:0 (0:0).

Резултат можда не одаје такав утисак, али екипа Окана Бурука доминирала је вечерас у дворишту градског ривала. Допринео је томе и везиста Карагумрука Аднан Угур, због оштрог старта у 33. минуту зарадио је директан црвени картон и оставио саиграче на ветрометини.

Голман домаће екипе Емилијано Вивијано нашао се под баражном паљбом, 35 ударца упутили су фудбалери Галатасараја ка њему и било је тешко замислити да ће се Карагумрук извући са бодом у џепу. Све до 60. минута је одолевао, али је тада Милот Рашица одлично примио једну убачену лопту, послао је на петерац, а сналажљиви Емре Тасдемир у првом наступу ове сезоне погодио за заслужено вођство.

Све дилеме око питања победника отклонио је Хуан Мата пет минута пре краја. Шпанац пристигао летос из Манчестер јунајтеда покупио је у петерцу одбитак и ћушнуо лопту у мрежу, постигавши тако првенац у дресу славног истанбулског клуба.

Повратак легендарног Шенола Гунеша на клубу Бешикташа је био спектакуларан. Искусног стратега су после три и по године дочекале овације и цвеће на дочеку, а погодило се да му је меч против Умранијеа 200. на клупи екипе из Истанбула. За све то је узвратио убедљивим слављем (5:2), а главни адут му је био готово отписани Џенк Тосун. Искусни надапач је први пут ове сезоне био стартер, а на то поверење одговорио је са два гола и асистенцијом.

Оно што је било више него евидентно, али и кључно на том сусрету јесте то што Гунеш у душу познаје средину у којој се налази, а исто тако и Тосуна, са којим је освојио две шампионске тутуле на клупи Бешикташа.

Ово ће бити 354. сусрет ових ривала у свим такмичењима. Галата је уписала 124 тријумфа, Бешикташ девет мање, док је у 114 наврата било нерешно. Претходне сезоне оба клуба су славила на свом терену и то идентичним резултатом - 2:1.

НАШ ТИП: 1-3 (квота 1,55)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24