ЛИДС ОКУРАЖЕН ПОБЕДОМ НА "ЕНФИЛДУ": Могу ли "паунови" да поједу "трешњице"?

05. 11. 2022. у 08:21 >> 12:24

ПРЕДНОСТ и моментум су на страни екипе са "Елан роуда".

ЛИДС ОКУРАЖЕН ПОБЕДОМ НА ЕНФИЛДУ: Могу ли паунови да поједу трешњице?

Фудбалери Лидса након тријумфа над Ливерпулом (2:1) на "Енфилду" дочекују Борнмунт у мечу 15 . кола енглеске Премијер лиге. Биће ово одлична прилика за 15. пласиране "паунове" да евентуланом победом прескоче управо данашњег ривала који је са бодом више позицију изнад клуба са "Елан роуда".

Био је Ливерпул бољи ривал током већег дела сусрета претходног викенда, али недовољно бољи. Изостала је завршница, мада се мора одати признање и Илану Мелијеу који је сусрет окончао са чак девет интервенција! Од 22 шута домаћина, 10 је ишло у оквир, а само један завршио иза леђа сјајног француског голмана. Имали су "редси" и посед (69:31 одсто), али није вредело.

Играо се четврти минут када је катастрофалну грешку направио Џо Гомез. У жељи да врати лопту голману са аут-линије, послао је лош пас, то је искористио Родриго и затресао небрањену мрежу.

Очекивано, одмах је Ливерпул свом силом кренуо у напад. Било му је потребно 10 минута да поравна. После центаршута Робертсона са леве стране, на правом месту нашао се Мохамед Салах. Одлично се снашао на ивици петерца и затресао мрежу.

Овакав почетак утакмице углавном се у ери Јиргена Клопа на клупи "редса" завршавао голеадом. У највећеом броју случајева и убедљивом победом чете са "Енфилда". Ипак, није Ливерпул сав свој ове сезоне.

Покушао је Клоп да са пар измена покрене екипу, да би средином другог дела Дарвин Нуњез био у изгледној прилици. Избио је сам пред Мелијеа, али Француз је фантастично одреаговао и сачувао мрежу у 67. минуту. Ређале су се шансе за Ливерпул, претио је Мелијеу Фирмино у 83. и 89. минуту, али безуспешно. Француз је успео да заустави његове покушаје и сачува Лидс у животу. А онда, 89. минуту, Самервил добија лопту пред голом ривала и у два потеза матира Алисона. Врло смирено је одреаговао и прецизним шутем из колена донео својој екипи злата вредну победу.

За разлику од Лидса, Борнмут је у низу од три узастопна пораза, а последњи посебно боли. Наиме, "трешњице" су на свом терену имали предност од 2:0 против Тотенхема, међутим, "певци" су преокренули и однели сва три бода - 2:3.

"Трешњице" су головима Кифера Мура у 22. и 49. минуту су бациле Тотенхем у конопце, али пропустиле су прилику да га нокаутирају. Екипа Антонија Контеа је успела да се уздигне и дође до великог преокрета, понајвише захваљујући корнерима којих је извела чак 19.

После гола Рајана Сесењона којим је у 57. минуту преполовљен заостатак, прво је Бен Дејвис претворио центаршут Ивана Перишића у гол, а онда се и Бентанкур сјајно снашао у другом минуту судијске надокнаде и помогао "Спарсима" да прекину мини серију од два пораза.

Последњи међусобне дуеле данашњи ривали одиграли су у сезони 2014/2015 у Чемпионшипу. Оба сусрета у своју корист решио је Лидс.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,50)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36