КРАЈ ЈЕДНЕ ЕРЕ: Ђерар Пике вечерас завршава каријеру! (ВИДЕО)

05. 11. 2022. у 10:24 >> 10:24

ИЗНЕНАДНА одлука шокирала све у Барселони.

Утакмица са Алмеријом вечерас од 21 час биће последња у каријери Ђерара Пикеа (35). Искусни штопер своју одлуку објавио је у четвртак, те ће сусрет са екипом из Андалузије бити опроштај од травнате подлоге за дефанзивца који је освојио све што се може освојити.

Иако је имао уговор до лета 2024. године, одлучио је да окачи копачке о клин након 15 везаних сезона и момента када се у Каталонију вратио из Манчестер Јунајтеда.

Пике је један од највaжанијих играча и дефанзиваца у Барселониној историји за коју је одиграо 615 утакмица и постигао 30 голова. Био је важан део најбољих генерацијеа у историји Барселоне и репрезентације Шпаније са којима је освојио све што се може освојити. Са Барселоном је укупно подигао 30 трофеја, а укупно у клупској каријери 34 пехара у разним такмичењима. Са црвеном фуријом је био шампион света и Европе.

Што се тиче саме утакмице, Барса је велики фаворит и ту дилеме нема. Каталонци у овај дуел у оквиру 13. кола Ла лиге улазе одморни упркос наступу у Лиги шампиона. Ћави је у Плзењу извео комбиновани састав који је рутински савладао домаћу Викторију са 4:2.

Статистички гледано Плзењ је одиграо најбољу утакмицу у овом издању Лиге шампиона, упутио је чак 22 шута ка голу Барсе, међутим то је било довољно само за частан пораз пред домаћом публиком.

Занимљиво, у тој категорији (шутеви ка голу) нико није тако надвисио Каталонце ове сезоне. Још један показатељ како статистички подаци могу да дају искривљену слику о догађајима на терену.

Реалност је да се Барса алтене прошетала до тријумфа. Када год би домаћин припретио, гости су само мало нагазили на папучицу гаса и враћали два гола разлике. Два пута се у листу стрелаца уписао Феран Торес, а по једном Маркос Алонсо и 19-годишњи Пабло Торе, коме је то дебитанстки погодак за Барсу.

Алмерија игра по систему топло-хладно. Минулог викенда су савладали Селту на свом терену са 3:1 и то након преокрета. Гости из Вига су повели голом Габријела Веига, а онда је у другом полувремену виђена рапсодија Андалужана.

Лазаро је изјендачио у 52. минуту, Сесар де ла Хоз је довео домаћина у вођство у 60. минуту, док је коначан резултат поставио Ињиго Егуарас у шестом минуту судијске надокнаде.

Уколико тријумфују вечерас, Барса ће бар на нешто мање до 24 сата преузети лидерску позицију. Алмерија је тренутно 14. са тринаест бодова.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,60)

МРАЧНА СТРАНА ИСТИНЕ: У Украјини убијен двоструки шампион Европе - ружне прошлости

РАТ у Украјини и даље је, са правом, један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај оружани сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из спорта.

07. 05. 2024. у 16:17

БРУКА ДЕНВЕРА КАКВА СЕ НЕ ПАМТИ! Никола Јокић близу елиминације (ВИДЕО)

КОШАРКАШИ Минесота тимбервулвса направили су други брејк у Бол арени и повели 2:0 у серији полуфиналне рунде плеј-офа Западне конференције. Од почетка меча контролисали су гости игру, а како је време текло, било је јасно у коме смеру ће тећи меч. На крају, Вулвси су уписали победу резултатом 106:80.

07. 05. 2024. у 06:31 >> 06:34