КАТАЛОНЦИ НА ЕКСКУРЗИЈИ: Барселона туристички отпутовала у Чешку

01. 11. 2022. у 08:34

ЛИГА Европе је сурова реалност гиганта са "Ноу Кампа".

Барселона је поразом од Бајерна (0:3) и тријумфом Интера над Викторијом (4:0) изгубила све шансе за пласман у нокаут фазу Лиге шампиона, те последње коло дочекује као трећепласирана екипа групе "Ц". Каталонци ће на пролеће наступати у Лиги Европе, а последњи меч у елитном такмичењу биће само формалност. Наиме, на мегдан Викторији Ћавијеви пулени путују туристички, без резултатског императива.

Шести пут заредом Барса је потпуно немоћно положила оружје пред великим ривалом из Минхена, а по четврти пут у низу ни гол није успела да постигне. Гол-разлика у корист Немаца за период 2020-2022. фрапантна је и за Каталонце апсолутно поражавајућа - 19:2!

Лига Европе није такмичење које може да задовољи финансијске калкулације прављене уочи сезоне. Евентуални тријумф у њему би можда ублажио проблеме и поправио увелико пољуљан имиџ Барселоне, па је свестан тога Ћави већ причао о окретању "Б плану" и нападу на трофеје у свим такмичењима у којима његов тим наставља сезону (Примера, Куп краља, Суперкуп Шпаније и Лига Европе).

- И даље на столу имамо могућност да освојимо четири пехара. Пропустили смо прилику у најважнијем такмичењу, Лиги шампиона, али сезона је дуга и морамо да се суочимо са оним што нас чека, морамо да наставимо - изјавио је Ћави.

Викторија је уз Ренџерс једина екипа без бодова ове сезоне у елити. Чешки шампион уз велику 0 на свом конту има и гол-разлику 3:20, вечерас тим из Плзења жели да поправи утисак и евентуалним изненађењем бар мало обрадује своје навијаче.

Чеси једноставно немају квалитет за елиту, а то су потврдили и у минулом колу када их је Интер са "пола гаса" савладао са 4:0 на "Ђузепе Меаци".

Одиграо је Плзењ сасвим пристојних пола сата, чак држао Интер подаље од свог гола, у два наврата запретио опасно из контре, али онда се с првим поготком домаћина потпуно угасио.

Госте је начео Хенрик Мхитарјан ударцем главом у 37. минуту након одличне акције Федерика Димарка и још бољег центаршута Алесандра Бастонија.

До краја полувремена мрежу гостију затресао је и Един Џеко на асистенцију запаженог Димарка после сјајног паса Николе Бареле.

У 55. минуту Мхитарјан је могао да постигне други гол на мечу, али је његов ударац завршио на стативи. У 66. минуту Џеко је постигао други гол на мечу, укупно свој 12. у утакмицама против Викторије Плзен! Асистент код овог поготка био је Лаутаро Мартинез. Коначан резултат поставио је у 87. минуту Ромелу Лукалу на додавање Хоакина Корее.

Фаворит на "Досан арени" је кристално јасан! Све сем тријумфа Барселоне, која ће највероватније наступати у комбинованом саставу, представљаће велико изненађење.

НАШ ТИП: 2&2-5 (квота 1,80)

ВРЕДИ ПРОБАТИ: X (квота 4,85)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34