У ШПАНИЈИ "ЕЛ КЛАСИКО", У ФРАНЦУСКОЈ "ЛЕ КЛАСИК": Мегдан ПСЖ-а и Марсеља по 103. пут

16. 10. 2022. у 11:08

НАВИЈАЧИ живе за овакве мечеве.

У ШПАНИЈИ ЕЛ КЛАСИКО, У ФРАНЦУСКОЈ ЛЕ КЛАСИК: Мегдан ПСЖ-а и Марсеља по 103. пут

ПСЖ је апсолутни владар француског клупског фудбала од доласка богатих Арапа на чело клуба из престонице. Дешавало се с времена на време да се титула из Париза пресели у Монпеље и Лил, али само на кратко, "свеци" су се враћали све јачи. Међутим, упркос монотоном првеству, навијачи живе за дербије, а највећи је свакако "Ле класик", утакмица између ПСЖ-а и Олимпик Марсеља.

Вечерашњи дуел велики ривала на "Парку принчева" игра се у оквиру 11. кола Лиге 1, домаћин је очекивани лидер, док је Олимпик са три бода мање на четвртој позицији.

Актуелни првак у овај сусрет улази након три узастопна ремија, "машина" је зарибала у првенству против Ремса (0:0) и два пута у дуелима са Бенфиком у Лиги шампиона. Последњи је одигран пре неколико дана - 1:1.

Оба гола у Паризу постигнута су из пенала. Прво је прецизан био Килијан Мбапе у 40. минуту, чиме је постао најбољи стрелац "светаца" у историји Лиге шампиона. Ово му је био 31. погодак, те је предекао Единсона Каванија са 30.

За нову храбру и отоврену партију од првог минута екипа Роџера Шмита награђена је у 62. минуту. Верати је неопрезно реаговао и на ивици казненог нагазио Рафу који је био окренут леђима голу, а прецизан са беле тачке био је Жоао Марио. У финишу меча Мбапе је још једном затресао мрежу Бенфикиног гола, атрактивним ударцем у паду, али из очигледног офсајда...

Утисак је да се Парижани нису много напрезали у намери да победе. Свесни да им после резултата у Хаифи одговара и бод, одиграли су с пола гаса како се још неко не би повредио после Лионела Месија, који није конкурисао за место у тиму због лакше повреде у Лисабону.

Марсељ је разочарао навијаче у претходној рунди Лиге 1. На свом "Велодрому" поражени су од Ајачија, али утисак је поправљен у Лиги шампиона. Савладан је Спортинг у Лисабону са 2:0.

Гост из Француске се окуражио након два експресна жута картона Рикарда Ешгаја (16. и 19. минут). Матео Гендузи је донео вођство из пенала, а одбрана домачина необјашњиво пукла у 30. минуту када је предност дуплирао Алексис Санчез.

Екипа Игора Тудора је нападала, желела нови покер голова и право је чудо како је Спортинг успео да не прими још који гол до краја... Нарочито када се зна да је у 60. минуту остао са деветорицом на терену због искључења Педра Гонсалвеша.

Марсељ се после уводна два пораза у потпуности вратио у живот, мада нису ни Спортингу све лађе потонуле. Лисабонски великан прво иде на ноге Тотенхему, па дочекује Ајнтрахт, док тим са "Велодрома" гостује у Немачкој пре него што ће бити домаћин Тотенхему.

Биће ово 103. "Ле класик". ПСЖ је славио на 46 мечева, Марсељ на свом конту има 33 тријумфа, ремијем су завршене 23 утакмице.

Популарни "Фокејци" нису савладали Нејмара, Мбапеа и друштво од 13. семптембра 2020. године. Од тада ПСЖ је славио на три од четири дуела.

НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,72)

РЕШИЛИ ДА КАЗНЕ - САМИ СЕБЕ! Ова земља је повукла најлуђи потез од увођења санкција Русима

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то назива Русија, и даље спада у оне вести које се с посебном пажњом прате широм света, а међу њима се издвајају и неки спортски сегменти, највише због санкција руским и белоруским спортистима. Али, до овог рата је било незабележено да се због Русије - у једној сасвим другој земљи уведе санкција сопственом репрезентативцу.

16. 05. 2024. у 20:25 >> 23:02

ПИКСИ ИЗНЕНАДИО СПИСКОМ! Селектор Србије изабрао потенцијалне путнике за Европско првенство, а на њему је једно неочекивано име

Фудбалски савез Србије послао је у УЕФА шири списак играча на које се рачуна за Европско првенство у Немачкој, а како сазнаје Моцарт спорт, међу њима је и – Миле Свилар.

16. 05. 2024. у 08:50