ПОСЛЕДЊИ ВОЗ ЗА ЛИВЕРПУЛ: "Редси" немају избора против Манчестер ситија, победа се једино рачуна!

16. 10. 2022. у 09:31

СПЕКТАКЛ на "Енфилду".

ПОСЛЕДЊИ ВОЗ ЗА ЛИВЕРПУЛ: Редси немају избора против Манчестер ситија, победа се једино рачуна!

Последњих неколико сезона Ливерпул и Манчестер сити доминирају Премијер лигом. Међутим, од почетка нове такмичарске године "редси" не личе на себе. Великан из града Битлса једноствано као да је остао без "горива". Једанаесто место у првенству није нешто на шта су пулени Јиргена Клопа навикли своје навијаче, све је више критика на рачун немачког менаџера, али он верује у своје изабранике. Са друге стране "грађани" су уз Арсенал најдоминантнија сила на "острву". Пеп Гврадиола је своју машину надоградио "роботом" Ерлингом Халадном који на свом конту после девет одиграних мечева има чак 15 голова.

Ипак, на "Енфилду" Ливерпул има чему да се нада, а посебно након одличне партије у Лиги шампиона. Наиме, Мо Салах и екипа су демолирали Ренџерс у Глазгову са 7:1.

Поново "редси" изледају гладан, жељни да униште ривала и демонстрирали су да то могу. Као некада. А, египатски виртуоз да је вулкан који се умирио и да је питање тренутка када ће еруптирати и почети да расипа лаву. Скинуо је Салах са врха Бафетимбија Гомиса. Французу је у мечу са загребачким Динамом који је у најмању руку описиван као споран и проблематичан постигао хет-трик за осам минута, прешишао га је принц Египта. Ливерпулов суперстар је исти учинак уписао за 120 секунди мање него француски нападач испоручио на Максимиру.

Ако је нешто било потребно Ливерпулу - онда је то седмица на Ајброксу. Да зачепи свима уста, да критичари ућуте макар на неколико дана и да екипа, иако је искасапљена повредама, види да није заборавила да игра фудбал.

- Видели сте сви колико су му голови значили. Велико је олакшање. Сав труд се исплатио - била је прва реакција Клопа на питање о головима Салаха.

- Сви знамо какав је Мо. Он је изванредан играч. Надам се даће после оваквог меча све кренути на боље за њега - истакао је немачки стратег.

Упркос одличним резултатима на свим фронтовима. Манчестер сити је ремизирао у Копенхагену са истоименим клубом у Лиги шампиона. Да ситуација буде још чуднија, "грађани" су остварили без уписаног гола - 0:0.

Јесте Сити у првом полувремену водио главну реч на терену "Паркен" стадиона, али није му се дало. Играње руком Ријада Мареза поништило је гол Родрија који би без проблема ушао у конкуренцију за један од најлепших у овосезонској групној фази. Како је 14. минута касније Алжирац дозволио голману Камилу Грабари да га заустави са беле тачке, прикачио је себи епитет трагичара. Заправо, поделио га је са шпанским беком Гомесом који је тачно пре истека пола сата игре непрописно онемогућио тинејџера Арнара Харалдсона да дође до гол шансе.

Није се окрњени тим Ситија настварао шанси у другом делу. Једна од два ударца Кевина Де Брујнеа из ране фазе наставка зауставио је голман домаћих, као и покушај Жоаа Кансела из 84. минута. Нешто раније резервиста Јоханесен је остао кратак на другој стативи и пар десетина центиметара делило га је од водећег гола, као и Марка Стаменића који је у 90. минуту покушао да савлада Алисона. Треба напоменути да је Холанд одмарао на овом сусрету, њега је заменио Хулијан Алварез.

Данашњи ривали су се претходне сезоне састали чак четири пута. Ливерпул је славио у борби за "Комјунити шилд" (3:1), док је у полуфиналу ФА купа резултат био 3:2 у корист "редса" на "Етихаду". У првенственим дуелима гледали смо два фантастична сусрета која су завршена 2:2.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,50)

TIP ZA HRABRIJE: 1&GG (квота 5,10)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06