АРСЕНАЛ ОДМАРАО НАЈБОЉЕ: "Тобџије" су спремне да очерупају "паунове"

16. 10. 2022. у 08:21

МЕЧ на "Елан роуду" заказан је за 15 часова.

АРСЕНАЛ ОДМАРАО НАЈБОЉЕ: Тобџије су спремне да очерупају паунове

Фудбалери Лидс јунајтеда дочекаће Арсенал на "Елан роуду" у мечу 11. кола енглеске Премијер лиге. Петнаестопласирани "паунови" испред себе имају тежак задатак, "тобџије" су лидери првенства и играју једну од најбољих сезона у протеклих неколико година.

Претходног викенда у Лондону је Кристал Палас са 2:1 (1:1) надиграо Лидс. Екипа Патрика Вијере успела је да прекине лош низ и после четири утакмице, односно месец и по дана у којима су освојена само два бода стигне до прве лигашке победе. Одсон Едуар је у 24. минуту успео да поништи рани погодак Паскала Страјка, да би у 76. минуту Еберечи Езе прошао кроз одбрану Лидса после лепог додавања Вилфреда Захе и поставио коначних 2:1.

Арсенал гази на свим фронтовима. Лидери су у Премијер лиги са седам победа у осам мечева, а оправдавају и улогу једног од фаворита за освајање Лиге Европе.Након фантастичног тријумфа над Ливерпулом (3:2) уписали су и другу победу над Бодо/Глимтом 3:0 и лагано корачају ка нокаут фази.

змешао је карте Микел Артета, оставио на клупи неке од носилаца игре попут Салибе, Вајта, Жезуса, Едегора, Саке, Рамздејла, Партија али је то опет био довољно јак тим са Мартинелијем, Џаком, Габријелом, Вијеиром... Резервисти су добили и искористили шансу. Сва три гола су постигли играчи који до сада нису имали велику минутажу. А посебно је импресионирало летње појачање Фабио Вијеира.

Доминирао је Арсенал од старта, Вијеира је погодио пречку у уводним минутима меча, а већ у 22. минуту су Енглези начели Норвежане. Габријел Мартинели је погодио стативу а лопта се одбила до Нкетије којем није било тешко да отпадак претвори у гол. Потом је Вијеира промашио још једну сјајну шансу али је Роб Холдинг дуплирао предност у 28. минуту на центаршут одличног Вијеире.

Наставио је Португалац да прави хаос у одбрани Бода, припремио је шансе Џаке и Нкетији, потом имао шут поред гола... Све то за полувреме. Показао је везиста да ће бити велико појачање за Тобџије. У финишу меча је стигао до заслуженог гола после продора и асистенције Жезуса.

Арсенал је одморио неколико најбољих играча у мечу са Норвежанима, те на "Елан роуд" долазе "напуњених батерија". Лондоска екипа је прошле сезоне савладала Лидс у оба наврата 4:1 у гостима и 2:1 на "Емирејтсу".

НАШ ТИП: 2 (kvota 1,60)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06