"ЦРНО-БЕЛИ" ИГРАЈУ СЈАЈАН ФУДБАЛ: "Брђани" шест утакмица без пораза

Н.П.

16. 10. 2022. у 11:15

ЕКИПА Чукаричког гостује Партизану у оквиру 15. кола националног шампионата.

ЦРНО-БЕЛИ ИГРАЈУ СЈАЈАН ФУДБАЛ: Брђани шест утакмица без пораза

"Црно-бели" су пружили још једну сјајну партију против немачког Келна у групној фази Лиге конференција. Домаћин је лавовском борбом савладао популарне "јарчеве" са 2:0, на свом стадиону, головима Фусенија Дијабатеа и Рикарда Гомеша, уз сјајну игру целе екипе.

Два прекида и прво полувреме које је услед тога трајало 56 минута, но, ништа тим из Хумске није могло да скрене с пута. Променио је Гордан Петрић формацију у односу на прву утакмицу са Немцима, вратио екипи комоцију у систему који јој највише одговара 4-2-3-1, и сценарио утакмице је био сличан ономе у Келну, али је играчки утисак на терену био потпуно другачији. Партизан је овога пута био конкретнији, тим који диктира темпо, делује убедљивије и ствара прилике, одолевајући без проблема сваком нападу гостију који ни изблиза нису били тако агресивни као на свом стадиону. "Црно-бели" су такође у сјајној форми у првенству.

Фудбалери из Хумске су везали три узастопна тријумфа, последњи у прошлом колу на "крову" где су надиграли Вождовац (4:0). Партизан се тренутно налази на 4. месту на табели са 27 бодова, пет мање од лидера и актуелног шампиона Црвене Звезде.

Екипа Чукаричког пружа одличне партије у последње време, популарни "брђани" на претходних шест мечева у националном шампионату имају један реми и пет тријумфа. Последњи у прошлом колу на домаћем терену против Јавора резултатом 3:0. "Бело-црни" су повели голом повратника у стартну поставу Алексе Јанковића, који је у 26. минуту искористио сјајно додавање Ковача, а у 50. минуту прелепим поготком са 17 метара Ђорђе Ивановић је подигао публику на ноге, а у другом минуту надокнаде погодио је и Спасојевић после одличног центаршута Ендијаеа. Чета Душана Керкеза заузима тређу позицију у Супер лиги Србије са 29 бодова и гол-разликом 28:12.

Партизан је у минулом међусобном дуелу савладао фудбалере са Бановог Брда у Хумској са 3:1. Гордан Петрић ради сјајан посао на клупи парног ваљка, створио је заиста моћан тим који игра феноменалан фудбал. Опет саветујемо да будете опрезни, "црно-бели" због обавеза у Европи играју мечева на свака три дана. Предлажемо да одиграте дуплу шансу на домаћина уз комбинацију голова, јер их свакако очекујемо у вечерашњем градском дербију у Хумској.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&ГГ (квота 2,20)

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 13:13