"СТАРУ ДАМУ" ЧЕКА ПАКАО У ПАЗАРУ: Гаћиновића радује повратак публике

Н.П.

14. 10. 2022. у 09:04 >> 12:44

ЧЕТА Милана Раставца гостује популарним "плавима" у оквиру 15. кола Супер лиге Србије.

СТАРУ ДАМУ ЧЕКА ПАКАО У ПАЗАРУ: Гаћиновића радује повратак публике

Фудбалери Војводине изгубили су на свом терену за викенд од екипе ТСЦ-а резултатом 2:1. Воши је ово био трећи дерби са екипама које претендују на места која воде у Европу и доживљен је трећи пораз. Претходно је "стара дама" изгубила од Чукаричког (2:0), и Партизана у Београду (4:1), док јој је ово први кикс у шампионату на "Карађорђу".

Није утакмица лоше почела за "лале". Повели су домаћи у 28. минуту трећим голом Николе Чумића у шампионату, да бих их Лука Илић, некадашњи играч Звезде, "матирао" за 12 минута. Најпре је Илић у 32. минуту изједначио резултат, да би у 44. поставио, испоставиће се, и коначан резултат меча. Изабраници Милана Раставца тренутно заузимају 7. место на табели са 22 освојена бода. Војводина ће бити јача за Игора Јеличића који се враћа у тим после одрађене суспензије.

Домаћин је непоражен на претходне две утакмице у шампионату. Радник и Нови Пазар су ремизирали резултатом 1:1, у Сурдулици у оквиру 14. кола Суперлиге Србије. Водећи погодак за Сурдуличане постигао је нападач Милош Спасић, у 13. минуту, који се добро снашао након асистенције Михаила Орешчанина. Само 20 минута касније, Слободан Рубежић је донео изједначење. Играо се 33. минут када је фудбалер Новог Пазара затресао мрежу домаћина и поставио, испоставиће се, коначан резултат. Имао је Радник велику предност током већег дела другог полувремена, с обзиром на то да је од 59. минута имао играча више. Филип Јовић је у 47. минуту најпре добио први, а 12 минута касније и други жути картон. У наставку домаћи ипак нису успели да искористе бројчану предност, тако да су оба тима освојила по бод. Пулени Владимира Гаћиновића тренутно заузимају 5. позицију у Супер лиги са 25 освојених бодова и гол-разликом 21:14.

У минулом међусобном дуелу који је одигран 18. децембра 2021. године у Новом Пазару није било победника (1:1). Домаћину ће свакако бити ветар у леђа повратак публике на стадион после одрађене суспензије, и свакако ће трибине "Џазкоин арене" бити испуњене до последњег места. Сa друге стране, "стара дама" свакако жели након два везана пораза да оствари позитиван резултат. Очекује нас занимљива и неизвесна утакмица, где типујемо да ће фудбалери оба тима постићи по гол.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,78)

АМЕРИ У ШОКУ: Српски монах им открио како је Дарко Миличић успео, а он - зашто се одрекао кошарке, купио 10.000 риба и нокаутирао коња

Дарко Миличић је једна од најзанимљивијих личности у нашој кошарци. Сврставан својевремено међу највеће таленте на свету, изабаран је чак као други пик на НБА драфту, испред многих потоњих звезда. У НБА лиги, међутим, није успео. У Америци му се и данас многи подсмевају због тога. Али… Управо је екипа највећег америчког спортског медија, ЕСПН-а, не тако давно допутовала у Србију да сазна нешто више о нашем некадашњем репрезентативцу. Оно што су открили – запрепастило их је.

07. 05. 2023. у 19:16

МРАЧНА СТРАНА ИСТИНЕ: У Украјини убијен двоструки шампион Европе - ружне прошлости

РАТ у Украјини и даље је, са правом, један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај оружани сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из спорта.

07. 05. 2024. у 16:17