Влаховић и Костић свете Црвену звезду!

11. 10. 2022. у 08:05 >> 08:49

"Стара дама" нема право на нови кикс.

Након пораза од Милана на Сан Сиру у великом италијанском дербију фудбалери Јувентуса гостују Макабију из Хаифе у 4. колу групе "Х" Лиге шампиона. "Стара дама" из Торина не блиста ове сезоне, већ је доживела два пораза у елитном такмичењу, једини тријумф уписала је управо против вечерашњег противника минуле среде. Гигант из Торина славио је на "Алијанц стадиону" резултатом 3:1.

"Бјанконери" су оставили Израелце на зачељу групе "Х" Лиге шампиона са три пораза и примакли се водећем тандему Пари Сен Жермен - Бенфика. Њихов дуел у Лисабону завршен је ремијем 1:1, тако да "стара дама" има шансу да се с нова три бода, вечерас у Хаифи, укључи у трку за осмину финала.

Велике заслуге за то имају Адријен Рабио и Душан Влаховић. Француз је постигао први и трећи, а Србин други гол за домаћина на перфектно додавање Анхела ди Марије у 50. минуту, али највећи допринос првој победи Јувентуса у елити ове сезоне дао је управо Аргентинац. Наговестио је времешни ас да ће, уколико га заобиђу повреде, представљати убојит тандем са српским репрезентативцем у шпицу. Још када им се прикључи Федерико Кијеза, а Филип Костић почне да понавља партије из Ајнтрахта...

Костић у црно-белом дресу није вечерас на блистао, па га је Алегри заменио у 66. минуту Локателијем. Истовремено је Бонући ушао уместо вечерашњег капитена Квадрада, чиме је било јасно да су на клупи Торинеза задовољни са два гола предности. Потврдио је то излазак Влаховића неколико минута касније, када је уместо њега заиграо Мојзе Кен. И умало да се дефанзивно размишљање обије о главу Масимилијану Алегрију.

У 75. минуту Дин Давид је лако претрчао Бремера на додавање Тјарона Шерија у контранападу и вратио неизвесност. Она, ипак, није потрајала. У 83. је Адријен Рабио својим другим голом, на трећу асистенцију Ди Марије у овом мечу, отклонио сваку дилему поготком за 3:1.

Ипак, Макаби је показао зубе, није се предао лако...

Могли су гости и до изједначења у 81. минуту, када је статива помогла Војћеху Шчесном да сачува гол након шута Ацилија из слободњака. Била би то сурова казна за Алегријеве тактичке одлуке, али и престрога за коначан исход меча. Заслужио је Јувентус победу, а "оверио" ју је Рабио који је први пут још од 2015, када је наступао за ПСЖ против Тулуза у Лиги 1 (3:1) дао два гола у једној утакмици.

На "Сами Офер" стадиону фаворит је познат, Јувентусу је апсолутни прироритет освајање нових бодова. "Стара дама" се и даље нада проласку у нокаут фазу, а за то је потребан тријумф на месту где је Црвена звезда у квалификацијама за Лигу шампиона доживела пораз од 3:2.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,80)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05