ЏАБА ЗЛАТО И ДУКАТИ: Грчки милионер све нервознији!

10. 10. 2022. у 09:11 >> 09:15

УКОЛИКО желе опстанак, "шумари" морају много боље.

Последњепласирани Нотингем Форест дочекаће Астон Вилу на свом "Сити граунду" у последњој утакмици 10. кола енглеске Премијер лиге. Популарни "шумари" су у претходној рунди декласирани од стране Лестера са 4:0, док су бирмингемски "лавови" остали непоражени на гостовању Лидсу (0:0). Пулени Стивена Џерарда на свом конту имају осам бодова, што је довољно за 16. место.

Можда је Нотингем Форест заслужио гол у Лестеру (погодио је Таиво Авоњи стативу у првом делу), али чак и да се догодио, тај погодак би мало шта променио. Надиграли су Роџерсови момци тим у који је летос уложено 162.000.000 евра, показали му да новац, нарочито не његово махнито трошење, није гаранција успеха и тренера Фореста Стивена Купера послали на прво место листе фаворита за најскорији отказ у Премијер лиги. Да ситуација у клубу екстравагантног грчког бизнисмена Евангелоса Маринакиса буде још чуднија, Купер је продужио уговор са "шумарима".

Фудбалери Астон Виле не блистају на почетку сезоне, али после ремија на "Еланд роуду" јасно је да Лидс може да буде задовољнији. Чета Џесија Марша је остала са играчем мање у 49. минуту, али је до краја херојски сачувала мрежу и избегла пораз. Стивену Џерарду остаје да се запита како читаво полувреме са играчем више његови изабраници нису успели да искористе - 0:0.

Сусрет је обележио бивши играч Фајенорда Луис Синистера, који је почетком другог дела зарадио други жути картон и искључење. Колумбијац је беспотребно блокирао покушај противника да изведе слободан ударац са своје половине, тако убедио судију да му покаже још једном жути, а потом и црвени картон.

Вила је била прилично опасна док је бројчано стање било изједначено. Препустила је лопту ривалу и упутила три ударца више током првог полувремена (7:4), чак пет у оквир. Ипак, голман Илан Мелије је био прилично сигуран.

На старту наставка је Синистера био у центру пажње, а само два минута касније су гости пропустили најбољу прилику. Филипе Кутињо је опалио из казненог простора и погодио стативу!

Ређале су се у наставку прилике пред голом домаћина, претили су Оли Воткинс и другови, али углавном непрецизно. У 90. минуту је Мелије израстао у јунака екипе са "Еланд роуда", када је у ситуацији један на један спречио Воткинса да га матира.

Нотингем и Астон Вила су се последњу пут састали у сезони 2018/19. Њихови мечеви у Чемпионшипу су били веома интересантни, а "лавови" су били успешнији. Астон Вила је као гост славила са 3:1, док је на "Вила парку" резултат био фасцинантних 5:5.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,80)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1&ГГ (квота 6,90)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34