БИТИ ИЛИ НЕ БИТИ ЗА КЕЛТЕ! На "Селтик парку" гостима никада није пријатно

В.Д.

11. 10. 2022. у 12:37

МОГУ ли се момци у зелено-белим дресовима реванширати за пораз од пре шест дана?

БИТИ ИЛИ НЕ БИТИ ЗА КЕЛТЕ! На Селтик парку гостима никада није пријатно

Профимедиа

Вечерас од 21 час на "Селтик Парку" домаћи Селтик угостиће екипу Лајпцига. Исти ривали сусрели су се пре само шест дана на "Ред Бул арени", домаћи тим је славио резултатом 3:1 и тако забележио први тријумф у елитном такмичењу након два уводна пораза од Шахтјора и Реала.

Одличан меч одиграо је Андре Силва који је у првом полувремену асистирао Кристоферу Нкукуу за једини погодак у том делу утакмице.

Португалац је у другом полувремену успео два пута да се упише у стрелце и понесе епитет играча меча. Једини гол за тим из Глазгова постигао је Жота у 47. минуту.

Лајциг се тренутно налази на трећој позицији са три освојена бода, док је Селтик последњепласирани са једним бодом.

Што се тиче домаћег првенства, ту је за "бикове" ситуација још лошија. Екипа је након пораза од Шахтјора променила тренера. Уместо младог Доменика Тедеска стигао је нешто искуснији Марко Розе. Он је већ на дебију у мечу против свог бившег тима Борусије Дортмунд уписао велику и убедљиво победу од 3:0, али је већ у наредном колу истим резултатом поражен од још једне екипе коју је водио а то је Борусија Менхенгладбах.

Добар увод пред прошлонедељни меч направили су победом над Бохумом у домаћем првенству од 4:0, док су претходног викенда ремизирали са екипом Мајнца иако су били бољи ривал током целог меча.

Лајпциг се тренутно налази на 11. позицији са освојених 12 бодова након девет одиграних кола, што је осам мање од тренутног лидера Унион Берлина.

Са друге стране Селтик доминира у домаћем првенству где је тренутни лидер са 24 освојена бода. Забележили су осам победа и један пораз, а гол-разлика им је фантастична, 29:5.

Тренер Анге Постекоглу на овом мечу неће моћи да рачуна на Идегучија, Старфелта и Мекгрегора који је на мечу против Лајпцига терен напустио у 37. минуту због повреде, док је оно што највише брине навијаче Селтика потенцијално одсуство младог Португалца Жоте који је био стрелац јединог гола за свој тим у Немачкој.

У противничком саставу, тренер Розе неће моћи да рачуна на првог голмана екипе Мађара Гулачија који је доживео повреду већ у 12. минуту прошлонедељног сусрета са Селтиком, док су одраније повређени Клостерман, Лаимер и Олмо.

Ове две екипе су се до сада састале три пута, од тога је Лајпциг забележио две победе, док је Селтик славио једном баш на овом стадиону.

Очекује се паклена атмосфера на "Селтик парку", стадиону на коме су падале и много квалитетније екипе од Лајпцига. Немци несумњиво имају јачи и скупљи тим, али се "келти" свакако неће предавати.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,50)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 2&ГГ (квота 3,35)